Łukaszenka zdecydował. Wydalił polskich dyplomatów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka / Fot. YouTube

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka, po piątkowym spotkaniu z Władimirem Putinem nie pokazywał się publicznie. Natomiast w poniedziałek podczas sesji Rady Bezpieczeństwa zatwierdził wydalenie polskich dyplomatów.

Chodzi o łączników polskiej straży granicznej, a także dwóch konsulów z Grodna. Wiadomo, że dyplomaci mają czas do środy, by wyjechać z terenu Białorusi. Do sprawy odniósł się rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Łukasz Jasina. Poinformował, że opinia publiczna dowie się o działaniach polskich władz, kiedy tylko takie zostaną wydane.

Przekazał, że aktualnie przygotowywana jest odpowiedź dla Białorusi. Rzecznik dodał, że jedną z możliwości jest wydalenie z Polski białoruskich dyplomatów. Opcje wciąż są rozważane.

Czytaj więcej: Polak po raz pierwszy mistrzem świata w snowboardzie! Złoto i brąz na początek MŚ

Nagłe zniknięcie Łukaszenki

Zaniepokojone media apelowały, że po piątkowym spotkaniu Łukaszenki z rosyjskim prezydentem, białoruski dyktator przepadł bez wieści. Sieć obiegła jednak świeża relacja z posiedzenia Rady Bezpieczeństwa, której przewodzić miał właśnie Łukaszenka. Wygląda więc na to, że tajemnica zniknięcia polityka rozwiązała się. Relację opublikowała białoruska państwowa agencja informacyjne BiełTa.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko przewodniczy posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa w celu omówienia projektów zaktualizowanej Koncepcji Bezpieczeństwa Narodowego i ustawy o milicji ludowej

– przekazała agencja BiełTa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY