Kontrola posłów PiS w warszawskim ratuszu. Chodzi o raport C40 Cities

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szymon Hołownia

Warszawa, 17.05.2022. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (C) podczas konferencji prasowej Campusu Polska Przyszłości, 17 bm. w Warszawie. Na konferencji oficjalnie ogłoszono drugą edycję Campusu Polska Przyszłości 2022 oraz zaprezentowano nowy spot telewizyjny. (mr) PAP/Mateusz Marek / fot. PAP/Mateusz Marek Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Poseł Paweł Lisiecki z Prawa i Sprawiedliwości oraz stołeczni radni tej partii rozpoczęli kontrolę w warszawskim ratuszu. Chodzi o raport organizacji C40 Cities zalecającego ograniczenie konsumpcji.

Poseł Paweł Lisiecki z Prawa i Sprawiedliwości oraz stołeczni radni tej partii rozpoczęli kontrolę w warszawskim ratuszu. Chodzi o raport organizacji C40 Cities, do której należy także stolica Polski, zalecającego ograniczenie konsumpcji.

Założenia dokumentu przygotowanego przez C40 Cities są kontrowersyjne. Chodzi w nim o to, że m.in. znacznie ograniczona zostałaby ilość samochodów, a także spożycie mięsa i nabiału, które docelowo mają wynosić zero. Racjonowana byłaby także odzież i limitowane podróże.

Czytaj więcej: Łukaszenka zdecydował. Wydalił polskich dyplomatów

Wizyta posła PiS w warszawskim ratuszu

Poseł Paweł Lisiecki pytał dziś przed kontrolą w warszawskim ratuszu, czy rekomendacje organizacji są programem wyborczym całej Platformy Obywatelskiej.

PO nie pokazała do tej pory swojego programu. Natomiast Warszawa jest poligonem doświadczalnym Platformy (…). Czy program będzie wyglądał tak, jak propozycje Rafała Trzaskowskiego w Warszawie? Jeżeli tak, to dobrze by było, aby PO jasno się określiła, czy pomysły z agendy C40 są jej pomysłami, czy też tego typu pomysły nie będą wprowadzane w życie

– powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisiecki.

C40 zostało powołane w 2005 roku przez burmistrzów 18 największych miast, w tym Warszawy. Raport z 2019 roku zawiera propozycje działań, które mogłyby pomóc w ograniczeniu globalnego wzrostu średniej temperatury do poziomu 1,5 stopnia. Jednak wytyczne do osiągnięcia tych celów budzą wiele kontrowersji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY