Polscy ochotnicy utworzą jednostkę w ukraińskiej armii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosja

Żołnierz WOT / Fot. Youtube

Jak wynika z ustaleń portalu Onet, na Ukrainie zostanie sformowana jednostka wojskowa, złożona z polskich ochotników. Będzie ona wchodzić w skład Sił Zbrojnych Ukrainy. Podobne jednostki zostały wcześniej utworzone z ochotników pochodzących z Białorusi i Rosji.
  • Prezydent Wołodymyr Zełeński w trakcie wojny utworzył nową jednostkę w ramach Sił Zbrojnych Ukrainy.
  • Chodzi o Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej Ukrainy, w którego szeregi mogą wstępować cudzoziemcy.
  • 15 lutego, ogłoszono decyzję o utworzeniu jednostki, która będzie prawdopodobnie nosić nazwę Polski Legion Ochotniczy.
  • Zobacz także: Serbia. Polscy zawodnicy MMA zaatakowani przez nożowników

Tuż po napaści Rosji na Ukrainę, prezydent Wołodymyr Zełeński utworzył nową jednostkę w ramach Sił Zbrojnych Ukrainy. Chodzi o Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej Ukrainy, w którego szeregi mogą wstępować cudzoziemcy.

Portal “Onet” donosi, że w ubiegłą środę, 15 lutego, ogłoszono w Kijowie decyzję o utworzeniu osobnej cudzoziemskiej jednostki, złożonej z ochotników z naszego kraju. Nowa jednostka będzie prawdopodobnie nosić nazwę Polski Legion Ochotniczy.

Czytaj więcej: Fundacja Batorego pod lupą. Fundusze Norweskie na pomoc lewackim organizacjom

Legion będzie wchodzić w skład ukraińskiej armii

Będzie ona niezależna od wspomnianego wcześniej Legionu, ale podobnie jak on będzie wchodzić w skład Sił Zbrojnych Ukrainy i podlegać bezpośrednio ukraińskiemu resortowi obrony. Złożona z Polaków jednostka ma mieć charakter elitarny, tzn. w jej szeregi będą wstępować najbardziej doświadczeni żołnierze. Ma wykonywać zadania rozpoznawcze i dywersyjne.

To dla mnie niezwykle ważne, że dostałem możliwość sformowania pierwszej polskiej jednostki specjalnej (…) Polska jest krajem, który najmocniej wspiera Ukrainę, dlatego jestem szczególnie dumny, że to mi przypadła ta rola. Jestem pewien, że nasza jednostka będzie wzorem dla innych podobnych formacji

– powiedział organizator jednostki w rozmowie z portalem “Onet”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

onet.pl, magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY