Sikorski otrzymuje granty od ZEA. Sprawą zajęło się CBA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Radosław Sikorski

Radosław Sikorski / Fot. Twitter

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało w oficjalnym komunikacie o kontroli oświadczeń majątkowych składanych przez posła do Parlamentu Europejskiego Radosława Sikorskiego.
  • Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że wszczęło postępowanie przeciwko Radosławowi Sikorskiemu.
  • W czwartek polskie media obiegła informacja o przyjmowaniu przez europosła rocznie 100 tys. dolarów od Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
  • Polityk podkreślił, że jest zaskoczony tonem i treścią artykułu na jego temat.
  • Zobacz także: Zamach w Jerozolimie. Nie żyje 6-letnie dziecko

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że wszczęło postępowanie ws. przyjmowania przez europosła Platformy Obywatelskiej Radosława Sikorskiego pieniędzy od Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Funkcjonariusze obejmą kontrolą oświadczenia majątkowe polityka z lat 2019-2022.

Funkcjonariusze Departamentu Postępowań Kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą od 10 lutego br. kontrolę prawidłowości i prawdziwości oświadczeń o stanie majątkowym złożonych w latach 2019-2022, przez Radosława Sikorskiego, w związku z wykonywaniem mandatu posła do Parlamentu Europejskiego. Zakończenie kontroli planowane jest na dzień 10 maja 2023 r.

– poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Postępowanie, zgodnie z treścią ustawy o CBA, może jednak zostać przedłużone o kolejne 6 miesięcy.

Czytaj więcej: Turcja umożliwi szerszą pomoc dla Syrii? Są nowe informacje

Sikorski tłumaczy się ze współpracy z ZEA

W czwartek polskie media opisywały doniesienia holenderskiej gazety “NRC”, która napisała, że europoseł PO Radosław Sikorski otrzymuje od Zjednoczonych Emiratów Arabskich 100 tys. dolarów rocznie za doradztwo przy konferencji Sir Bani Yas.

Konferencja została utworzona przez Emiraty nieco ponad 10 lat temu jako sposób na prowadzenie międzynarodowej dyplomacji za pomocą miękkiej siły

– czytamy w artykule.

Holenderska gazeta wskazuje, że głosowania Sikorskiego w Parlamencie Europejskim budzi w związku z doniesieniami pewne podejrzenia.

Polityk w swoim oświadczeniu podkreślił, że jest zaskoczony tonem i treścią artykułu na jego temat. Przypomniał również, że jego działalność pozaparlamentarna udokumentowana w oświadczeniu majątkowym złożonym w PE.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY