Propaganda LGBT podbija Słowenię. Prawo nie rozróżnia par

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Olivier Hoslet. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Słowenia od 31 stycznia 2023 wiedzie niechlubny prym wśród państw z dawnego bloku wschodniego. Od teraz w tym kraju można zawierać małżeństwa jednopłciowe oraz możliwa jest adopcja dzieci przez pary LGBT.
  • Słoweński Kodeks Rodzinny do tej pory zawierał definicję małżeństwa jako związek jednego mężczyzny i jednej kobiety.
  • Teraz mowa jest już tylko o związku dwóch osób, bez wyszczególnienia płci.
  • Reforma prawa przewiduje również możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
  • Zobacz także: Tajny eksport ropy. Rosja przechwyciła irańską flotę

Słoweński Kodeks Rodzinny do tej pory zawierał definicję małżeństwa jako związek jednego mężczyzny i jednej kobiety. Teraz mowa jest już tylko o związku dwóch osób, bez wyszczególnienia płci. Jednak na tym radykalnych zmian nie koniec. Reforma objęła również zapisy dotyczące adoptowania dzieci.

Prawo w Słowenii nie rozróżnia od tej pory par heteroseksualnych i homoseksualnych przy procedurze adopcyjnej, bez względu na, to w jakiego rodzaju związku one pozostają. Osoby, które do tej pory pozostawały w tzw. związkach partnerskich, będą mogły w ciągu 6 miesiącu złożyć oświadczenie o chęci zmiany statusu ich związku na małżeński.

Czytaj więcej: Zwierzchnik rosyjskiej cerkwi agentem KGB? Odtajniono akta

Władze Słowenii otwarcie promują LGBT

Słowenia w ramach uczczenia zwycięstwa LGBT zdecydowała się umieścić tęczowe barwy na profilach ministerstwa pracy i rządu w mediach społecznościowych. Flaga, która reprezentuje środowiska LGBT, zawisła też na budynku resortu.

Wcześniej Trybunał Konstytucyjny nie wydał z kolei zgody na zorganizowanie referendum w sprawie legalizacji tzw. małżeństw jednopłciowych. Naczelny organ władzy sądowniczej orzekł, że organizacja referendum byłaby niezgodna z konstytucją Słowenii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl, marsz.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY