Sykulski inspiruje się grafikami z rosyjskich portali? Trop prowadzi jednak do Tallina

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Leszek Sykulski

Leszek Sykulski / fot. You Tube / Media Narodowe

Kilka dni temu Leszek Sykulski zamieścił na Twitterze kontrowersyjną grafikę. Internauci od razu wychwycili, że zdjęcie pochodzi z rosyjskich portali. Jednakże dalsze ustalenia potwierdzają, że choć grafika jest wykorzystywana na rosyjskich portalach to sam krajobraz przedstawia Tallin w Estonii.
  • Portal “wirtualnemedia.pl” ustalił, że zdjęcie użyte przez Leszka Sykulskiego do grafiki ilustrującej kampanię “To nie nasza wojna” pochodzi z rosyjskiego serwisu “Freelance.Ru”.
  • Jednakże jak ustalił jeden z Internautów, zdjęcie choć pochodzi z rosyjskich portali to nie przedstawia tamtejszego centrum handlowego.
  • W rzeczywistości grafika przedstawia krajobraz Tallina.
  • Zobacz także: Kotły gazowe. Komisja Europejska chce je zlikwidować

Portal “wirtualnemedia.pl” ustalił, że zdjęcie użyte przez Leszka Sykulskiego do grafiki ilustrującej kampanię “To nie nasza wojna” pochodzi z rosyjskiego serwisu “Freelance.Ru”. W oryginale przedstawiać miał billboard rosyjskiego centrum handlowego.

A więc raczej jasne, skąd pochodzi “grafik-wolontariusz”, i czyja to tak naprawdę wojna… Kurde, ależ to są – poza wszystkim – patałachy

– stwierdził użytkownik o nazwie Witold Sokała.

Czytaj więcej: Katargate. PE za uchyleniem mandatów. Tarabella i Cozzolino w tarapatach

Zdjęcie z… generatora

Po zaciągnięciu opinii swojego kolegi, pan Witold podkreślił, że zdjęcie może być rzeczywiście zrobione w specjalnym generatorze, sama panorama na zdjęciu przedstawia Tallin w Estonii.

Zdjęcie rzeczywiście pojawiło się na rosyjskim portalu, ale nie on jest źródłem fotografii. Pochodzi ono z generatora. W zasadzie każdy może tu wstawić dowolne zdjęcie. Na stronie uczciwie napisali, że wykonano je w Tallinie, ale nie ma co odszczekiwać. Bo akurat dość znamienny jest fakt, że ten generator występuje w rosyjskich źródłach i polskim antywojennym

– czytamy dalej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

facebook.com, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY