Katargate. PE za uchyleniem mandatów. Tarabella i Cozzolino w tarapatach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Unia Europejska

Parlament Europejski, Strasburg / Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Parlament Europejski opowiedział się w dzisiejszym głosowaniu za uchyleniem immunitetu Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino. Politycy są zamieszani w skandal korupcyjny tzw. Katargate.

Parlament Europejski w czwartkowym głosowaniu opowiedział się za uchyleniem immunitetu Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino. Politycy są zamieszani w skandal korupcyjny zwanym Katargate.

Wcześniej, we wtorek Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za uchyleniem immunitetu obu europosłom.

Czytaj więcej: Święto Ofiarowania Pańskiego. Polacy idą do kościoła z gromnicami

Katargate wstrząsnął Brukselą

W grudniu 2022 roku opinią publiczną w Unii Europejskiej wstrząsnął skandal łapówkarski w Parlamencie Europejskim. Kraje takie jak Katar i Maroko rzekomo próbowały wpłynąć na decyzje gospodarcze i polityczne PE za łapówki.

Według zeznań byłego europosła z Włoch Piera Antonio Panzeriego, miał on przekazać Marcowi Tarabelli 120 tys. euro. Pier Antonio Panzeri w zamian za złagodzenie wyroku pomaga belgijskiemu wymiarowi sprawiedliwości w śledztwie.

Z kolei Andrea Cozzolino łączony jest z Francesco Giorgim, który był jego asystentem. Natomiast partnerem życiowym Giorgiego jest osadzona w belgijskim areszcie była wiceszefowa PE Eva Kaili.

Wcześniej Marc Tarabella i Andrea Cozzolino zostali wykluczeni z europejskiej grupy Socjalistów i Demokratów. Obaj zaprzeczają swojemu udziałowi w aferze, ale już dali do zrozumienia, że nie będą sprzeciwiać się ewentualnemu uchyleniu ich immunitetu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY