Podatki 2023. Trwają prace serwisowe usługi Twój e-PIT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Usługa Twój e-PIT będzie nieczynna od 3 do 14 lutego – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa. Jak wynika z informacji KAS, powodem są przygotowania do rozliczenia podatku za 2022 rok.
  • Od 3 lutego rozpoczną się prace serwisowe przy usłudze Twój e-PIT, a potrwają one do 14 lutego.
  • Prace mają związek z przygotowaniem usługi pod składanie zeznań podatkowych za 2022 rok.
  • W ramach usługi Twój e-PIT oferowane jest wstępnie wypełnione przez podatnika rozliczenie roczne podatku.
  • Zobacz także: Morawiecki reaguje na podatek od darowizn: “Nie pozwolę na to”

Jak poinformowała rzecznik szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska, od 3 lutego rozpoczną się prace serwisowe przy usłudze Twój e-PIT. Ma to związek z przygotowaniem serwisu do zeznań podatkowych za 2022 rok.

Od 3 do 14 lutego br. będą prowadzone prace serwisowe w usłudze Twój e-PIT w związku z przygotowaniem zeznań podatkowych za 2022 rok. Zapraszamy ponownie do usługi 15 lutego

– poinformowała rzecznik szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska.

Dodała, że pozostałe usługi w serwisie e-Urząd Skarbowy są dostępne.

W ramach usługi Twój e-PIT oferowane jest wstępnie wypełnione przez podatnika rozliczenie roczne podatku za 2022 r. Zeznanie podatkowe za rok ubiegły należy złożyć do 2 maja 2023 roku.

Czytaj więcej: Podatki 2023 – od kiedy można składać PIT?

Kiedy zwrot podatku?

Rozliczając PIT za 2022 rok warto pamiętać, że nawet w przypadku szybkiego rozliczenia PIT nie zawsze uzyskamy szybki zwrotu podatku. Nawet szybka wysyłka rozliczenia PIT-37 czy PIT-36 w styczniu, czy na początku lutego 2023 r. nie zmienia faktu, iż termin zwrotu liczony będzie od 15 lutego 2023 r. Podatnicy poczekają zatem do 45 dni na zwrot podatku, licząc od dnia 15 lutego lub dnia złożenia elektronicznej deklaracji PIT.

W 2023 r. będzie obowiązywać skala podatkowa wprowadzona w trakcie 2022 r. i mająca zastosowanie także do dochodów osiągniętych w tym roku.

Stawka podatku w pierwszym progu podatkowym będzie wynosić 12% do kwoty 120 tys. zł i 32% od nadwyżki ponad 120 tys. zł. Kwota wolna od podatku będzie wynosić 30 tys. zł – tak jak w 2022 r.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY