Rewolucja w roku szkolnym? Ministerstwo popiera pomysł różnych terminów wakacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polska w zielonej strefie epidemicznej

Wakacje 2020 na polskim Morzem Bałtyckim / Fot. Twitter

Stowarzyszenie Gmin Górskich chce zmiany terminów wakacji. Organizacja apeluje, żeby wzorem ferii, wakacje w różnych regionach zaczynały i kończyły się w różnych terminach. - Ministerstwo Sportu i Turystyki popiera ten pomysł - poinformował na antenie RMF FM wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.
  • Miałyby być dla każdego województwa w innym terminie, ale latem – podkreślił burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki popiera ten pomysł. Z punktu widzenia branży turystycznej na pewno byłoby to korzystne. Trzeba rozpatrzeć wszystkie za i przeciw. Tutaj chodzi o system edukacji, rok szkolny w kilku regionach rozpoczynałby się dwa tygodnie później – powiedział wiceminister Gut-Mostowy w RMF FM.
  • To byłaby rewolucja, dlatego trzeba popatrzeć na ten problem szeroko. Napisaliśmy pismo do Ministerstwa Edukacji i Nauki, by przeanalizowało wszystkie plusy i minusy z punktu widzenia systemu edukacji. Na pewno chcielibyśmy zasięgnąć opinii wielu gremiów zainteresowanych – stwierdził Gut-Mostowy.
  • Zobacz także: Naczelny lekarz USA ostrzega przed mediami społecznościowymi. “13 lat to za wcześnie”

Wakacyjna rewolucja?

Stowarzyszenie Gmin Górskich z poparciem gmin turystycznych z Pomorza czy Mazur chce zmiany terminów wakacji.

Miałyby być dla każdego województwa w innym terminie, ale latem – podkreślił burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Sezon wakacyjny miałby wydłużyć się o dodatkowy miesiąc, co byłoby korzystne dla branży turystycznej – zgadza się z tym argumentem też ministerstwo sportu i turystyki. Według pomysłodawców, wakacje powinny trwać dwa miesiące, ale dla różnych województw powinny się zaczynać i kończyć różnie od połowy czerwca do połowy września.

Ministerstwo Sportu i Turystyki popiera ten pomysł. Z punktu widzenia branży turystycznej na pewno byłoby to korzystne. Trzeba rozpatrzeć wszystkie za i przeciw. Tutaj chodzi o system edukacji, rok szkolny w kilku regionach rozpoczynałby się dwa tygodnie później – powiedział wiceminister Gut-Mostowy w RMF FM.

Co na to ministerstwo edukacji?

Inicjatywa będzie konsultowana z ministerstwem edukacji i nauki.

To byłaby rewolucja, dlatego trzeba popatrzeć na ten problem szeroko. Napisaliśmy pismo do Ministerstwa Edukacji i Nauki, by przeanalizowało wszystkie plusy i minusy z punktu widzenia systemu edukacji. Na pewno chcielibyśmy zasięgnąć opinii wielu gremiów zainteresowanych – stwierdził Gut-Mostowy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24, radiowroclaw.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY