Administracja Bidena poszerza antykoncepcję. Becerra: “Dostęp do antykoncepcji ma kluczowe znaczenie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Administracja Bidena zwiększa antykoncepcję

Sekretarz zdrowia Xavier Becerra / Fot. Twitter

Administracja prezydenta Joe Bidena rozszerza zakres antykoncepcji w ramach Obamacare, usuwając wyjątki moralne wprowadzone za kadencji byłego prezydenta Donalda Trumpa.
  • Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, Skarbu Państwa i Pracy Stanów Zjednoczonych wprowadził poprawki do ustawy Obamacare.
  • Zmiana zasad eliminuje moralne wyjątki dla prywatnych ubezpieczycieli, którzy powoływali się na klauzulę sumienia nie chcąc dokonać aborcji.
  • Nowe przepisy nakładają na ubezpieczycieli obowiązek objęcia co najmniej jedną z 18 form kontroli urodzeń w swoich polisach.
  • Zobacz także: Rewolucja w roku szkolnym? Ministerstwo popiera pomysł różnych terminów wakacji

Zgodnie z raportem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, Skarbu Państwa i Pracy, ogłoszono proponowaną zmianę w poniedziałek w oświadczeniu sekretarza Xaviera Becerra.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek dostęp do antykoncepcji i jej pokrycie ma kluczowe znaczenie, ponieważ administracja Bidena-Harrisa pracuje nad zapewnieniem kobietom na całym świecie dostępu do antykoncepcji, której potrzebują, kiedy jej potrzebują, oraz dzięki ustawie o przystępnej cenie bez żadnych kosztów z własnej kieszeni

– powiedział Xavier Becerry.

Czytaj więcej: Morawiecki: W tym roku przeznaczymy na polską armię 4 proc. PKB

Administracja Bidena eliminuje przesłanki moralne

Zgodnie z raportem zmiana zasad eliminuje moralne wyjątki dla prywatnych ubezpieczycieli, aby mogli odmówić zapewniania bezpłatnej antykoncepcji w ramach swoich planów, ale utrzymuje obiekcje religijne.

Nowe przepisy nakładają na ubezpieczycieli obowiązek objęcia co najmniej jedną z 18 form kontroli urodzeń w swoich polisach.

Zapewnienie bezpłatnego dostępu do antykoncepcji jest narodowym imperatywem zdrowia publicznego

– zaznaczył sekretarz zdrowia Stanów Zjednoczonych.

The Hill poinformował agencję, ponieważ może pomóc ludziom w sprawowaniu kontroli nad ich zdrowiem reprodukcyjnym i decyzjami dotyczącymi planowania rodziny, szczególnie w stanach, w których obowiązują zakazy lub surowe ograniczenia dotyczące aborcji.

Bacerra wygłosił swoje gorszące oświadczenie w siedzibie organizacji zajmującej się zabijaniem nienarodzonych dzieci Planned Parenthood w Waszyngtonie.

W tym kraju staramy się rozszerzyć prawa, a nie ich odmawiać. Być może będziemy musieli teraz walczyć trochę mocniej, ale nigdy nie przestaniemy walczyć.

– wyjaśnił polityk.

Polityk zaznaczył, że działania administracji prezydenta Joe Bidena są zgodne z prawem i mają rzekomo chronić prawa wszystkich Amerykanów pod względem opieki zdrowotnej, a także chroniąc prawo do wolności religijnej.

Jeśli możesz pokazać, że przeszedłeś przez to w bardzo przemyślany, metodyczny sposób, aby upewnić się, że zrobiłeś to dobrze, a więc tutaj wpływa to na wiele interesów i chcieliśmy się upewnić, że zrobiliśmy to w sposób, który nie był tylko zgodne z prawem, ale żeby ludzie przy zdrowych zmysłach spojrzeli na to i powiedzieli, że to ma sens

– podkreślił Bacerra.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

newsmax.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY