Chiny. Jedna z prowincji pozwoli osobom bez ślubu mieć dzieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Chin

Flaga Chin / Fot. Flickr

Populacja Chin zmniejszyła się w zeszłym roku po raz pierwszy od sześciu dekad, co jest historycznym zwrotem, który ma zapoczątkować okres spadku. Ta perspektywa popycha władze do rozwijania zachęt i środków mających na celu zwiększenie populacji.
  • Od 15 lutego, małżeństwa i wszelkie osoby, które chcą mieć potomstwo, będą mogły zarejestrować się w urzędzie w piątej najbardziej zaludnionej prowincji Chin, bez limitu liczby dzieci, na które mogą się zarejestrować.
  • Jak poinformowała komisja zdrowia prowincji Syczuan, ma to na celu “promowanie długoterminowego i zrównoważonego rozwoju populacji”. Do tej pory komisja pozwalała tylko małżeństwom, które chciały mieć do dwojga dzieci, rejestrować się u władz lokalnych.
  • Duża część demograficznego spowolnienia Chin wynika z polityki jednego dziecka prowadzonej w latach 1980-2015.
  • Zobacz także: NASA zbuduje napęd jądrowy? Pierwsze testy już za 4 lata

Zwrot w polityce

Władze zdrowotne w południowo-zachodniej prowincji Chin o nazwie Syczuan pozwolą osobom bez ślubu na założenie rodziny i korzystanie z przywilejów zarezerwowanych dla małżeństw, w najnowszym posunięciu mającym na celu wzmocnienie spadającego wskaźnika urodzeń.

Władze nakazywały dotychczas, by jedynie zamężne kobiety mogły legalnie rodzić dzieci, ale w obliczu spadku liczby małżeństw i urodzeń do rekordowo niskiego poziomu w ostatnich latach, władze prowincji zmieniły zasadę z 2019 roku, by objąć nią singli, którzy chcą mieć dzieci.

Od 15 lutego, małżeństwa i wszelkie osoby, które chcą mieć potomstwo, będą mogły zarejestrować się w urzędzie w piątej najbardziej zaludnionej prowincji Chin, bez limitu liczby dzieci, na które mogą się zarejestrować.

Jak poinformowała komisja zdrowia prowincji Syczuan, ma to na celu “promowanie długoterminowego i zrównoważonego rozwoju populacji”.

Do tej pory komisja pozwalała tylko małżeństwom, które chciały mieć do dwojga dzieci, rejestrować się u władz lokalnych.

Kryzys demograficzny

Populacja Chin zmniejszyła się w zeszłym roku po raz pierwszy od sześciu dekad, co jest historycznym zwrotem, który ma zapoczątkować okres spadku. Ta perspektywa popycha władze do rozwijania zachęt i środków mających na celu zwiększenie populacji.

Ogólnokrajowy system rejestracji par w lokalnych władzach zapewnia ubezpieczenie macierzyństwa, aby pokryć rachunki medyczne, pozwalając jednocześnie mężatkom zachować swoje wynagrodzenie podczas urlopu macierzyńskiego.

Te korzyści będą teraz rozszerzone na samotne kobiety i mężczyzn w Syczuanie, który zajmuje siódme miejsce w kraju pod względem osób starszych niż 60 lat. Duża część demograficznego spowolnienia Chin wynika z polityki jednego dziecka prowadzonej w latach 1980-2015.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

usnews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY