Ukraińcy schwytali Niemców. Służyli w grupie Wagnera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ranni członkowie grupy Wagnera

Ranni członkowie grupy Wagnera / Fot. Twitter

Jak podają niemieckie media, w czasie walk pod Bachmutem Ukraińcy aresztowali dwóch Niemców. Jeden żołnierz przyjechał z Lipska, drugi z Berlina. Walczyli w Grupie Wagnera.
  • Dziennik “Tagesspiel” opublikował wywiad z mężczyzną, ukrywającym się pod pseudonimem Ben Kauler.
  • Tłumaczył on zeznania jeńców schwytanych pod Bachmutem, którzy należeli do grupy Wagnera.
  • Jak się okazuje, schwytani pochodzili z Niemiec, dlatego potrzebny był tłumacz.
  • Zobacz także: Nowy Jork. Satanistyczny posąg na budynku sądu

Dziennik “Tagesspiel” opublikował wywiad z mężczyzną, ukrywającym się pod pseudonimem Ben Kauler, który jest ochotnikiem z Międzynarodowego Legionu Obrony Ukrainy i służył jako tłumacz na przesłuchaniu dwóch Niemców, aresztowanych pod Bachmutem, którzy udali się do Rosji, aby dołączyć do oddziałów Wagnera. 

Ponieważ obaj Niemcy nie mówili dobrze po angielsku, zostałem przydzielony do towarzyszenia im w drodze do Kijowa i tłumaczenia podczas ich przesłuchania

– powiedział Ben Kauler.

Jeden pochodził z Lipska i miał rosyjskie korzenie. Drugi nazywał się Volker i był z Berlina

– dodał mężczyzna.

Volker był przez długi czas bezrobotny i we wrześniu wyjechał do Rosji, by dołączyć do Grupy Wagnera. Nie posiadał żadnego wcześniejszego doświadczenia wojskowego i twierdził, że zrobił to tylko dla pieniędzy.

Jego pensja była znacznie wyższa niż moja. Dostaję 3000 euro miesięcznie. Jako najemnik Wagnera otrzymuje 5000 $ plus dodatki, co daje mu zarobek 7000 $. Jednak twierdzi, że może zarobić dodatkową pensję: jeśli zabije jednego z nas, cudzoziemców, i przedstawi paszport zwłok jako dowód, dostanie dodatkowe 10 000 dolarów

– dodał informator.

Czytaj więcej: Farmy wiatrowe. Muller: “Procedowana ustawa jest dobrym kompromisem”

Międzynarodowa grupa Wagnera

Jak przekazał Kauler, nie tylko Niemcy walczą w Grupie Wagnera na Ukrainie. Wśród więźniów schwytanych pod Bachmutem byli także Amerykanin, Francuz, Brytyjczyk i Syryjczyk.

Jak podaje “Tagesspiegel”, ze względów bezpieczeństwa prawdziwe nazwisko Ben Kaulera nie może zostać podane do wiadomości publicznej. Jego tożsamość jest jednak znana redakcji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, tysol.pl, tagesspiel.de

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY