Biden odwiedzi Polskę? Nieoficjalnie: Ma przybyć do Europy w rocznicę napaści na Ukrainę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden

Joe Biden przemawia na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w okolicach rocznicy rosyjskiej inwazji rozważa wizytę m.in. w Polsce. Wizyta w Europie miałaby się odbyć w okolicach rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
  • Amerykańska stacja CNN informuje, że prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden może odwiedzić Europę.
  • Jednym z krajów, który zamierza zamierza odwiedzić Biden jest Polska.
  • Podróż do Europy miałaby się odbyć w okolicach rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
  • Zobacz także: Ukraińcy schwytali Niemców. Służyli w grupie Wagnera

Amerykańska stacja CNN informuje, że w okolicach daty najazdu Rosjan na Ukrainę, prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden może odwiedzić Europę. Jednym z krajów miałaby być m.in. Polska, którą odwiedził w marcu ubiegłego roku.

Jeden z oficjeli powiedział, że jednym z rozważanych przystanków jest Polska, kluczowy sojusznik NATO, obecnie goszczący tysiące amerykańskich żołnierzy i który służy jako centrum dla zachodnich transferów broni na Ukrainę

– podaje stacja CNN.

Nie wiadomo, czy ta wizyta miałaby się odbyć 24 lutego, czy kilka dni wcześniej. Biden miałby na pewno odwiedzić amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce.

Czytaj więcej: Ukraińcy schwytali Niemców. Służyli w grupie Wagnera

Wizyta na Ukrainie wykluczona

Amerykański przywódca ze względów bezpieczeństwa nie odwiedzi Ukrainy. Ponadto w marcu wiceprezydent Kamala Harris również ma odbyć podróż po Europie. Weźmie udział w Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, której głównym tematem będzie wojna w Ukrainie. 

Jak podkreślają media, Biden i jego otoczenie od tygodni zastanawiają się nad sposobem zaznaczenia rocznicy rosyjskiego ataku. Uznano, że sama przemowa w Waszyngtonie to byłoby zbyt mało.

Według NBC News, celem podróży miałoby być potwierdzenie amerykańskiej solidarności z Ukraińcami w czasie, gdy konflikt wkracza w nową fazę. Dodatkowo rozważane jest również ogłoszenie kolejnego dużego pakietu uzbrojenia dla Ukrainy w rocznicę inwazji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY