Koronacja króla Karola III. Media zastanawiają się nad obecnością księcia Harrego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pierwsze orędzie króla Karola III

Król Wielkiej Brytanii Karol III / Fot. Twitter

Koronacja króla Karola III rozpocznie się w sobotę 6 maja 2023 r., a zakończy w poniedziałek, 8 maja. Kluczowa uroczystość będzie miała miejsce pierwszego dnia. Media sondują, czy książe Harry wraz z żoną zostaną dopuszczenii do uroczystości.
  • Koronacja króla Karola III rozpocznie się w sobotę 6 maja 2023 r., a zakończy w poniedziałek, 8 maja.
  • Tymczasem media zastanawiają się, czy na uroczystościach pojawi się książe Harry i Meghan Markle.
  • Przez ostatnie wyznania kontrowersyjne pary książęcej, wzrosło napięcie w rodzinie królewskiej.
  • Zobacz także: Rosyjski ambasador wściekły na USA. “Amerykańskie czołgi zostaną zniszczone

Koronacja króla Karola III rozpocznie się w sobotę 6 maja 2023 r., a zakończy w poniedziałek, 8 maja. Kluczowa uroczystość będzie miała miejsce pierwszego dnia. Poprzedzi ją nabożeństwo koronacyjne w Opactwie Westminsterskim. Nie zabraknie również imprez ulicznych i ogólnokrajowej kampanii wolontariackiej.

Ich Królewskie Mości Król i Królowa Małżonka przybędą do Opactwa Westminsterskiego w procesji z pałacu Buckingham, znanej jako Królewska Procesja. Po nabożeństwie Ich Królewskie Mości powrócą do pałacu Buckingham w większej uroczystej procesji, znanej jako Procesja koronacyjna. Do ich Wysokości dołączą w tej procesji inni członkowie rodziny królewskiej

– czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Meghan Markle i książę Harry podpadli rodzinie królewskiej. Wszystko za sprawą filmu dokumentalnego “Harry i Meghan”, w którym sporo zarzucili jej członkom. Teraz wiele osób zastanawia się, czy książę w ogóle pojawi się na koronacji. 

Czytaj więcej: USA. Służby znalazły tajne dokumenty u kolejnego polityka

Napięcie w rodzinie królewskiej

Tymczasem pomimo pewnych niesnasek i nieporozumień Karol III zapewnił, że książę Harry jest na uroczystości mile widziany.

Wiem, że toczyły się rozmowy wokół ich udziału w koronacji i chociaż od czasu do czasu pojawia się wiele potencjalnych pułapek, nie widzę, aby stosunek Jego Królewskiej Mości do tej decyzji się zmienił

– podaje jedno ze źródeł.

Harry jest jego synem i Jego Wysokość zawsze będzie go kochał. Chociaż w tej chwili sytuacja jest trudna, drzwi zawsze pozostaną uchylone

– wyjaśniło inne źródło.

Jak donosi “The New York Times”, jest to wciąż nierozwiązana kwestia. Na ten moment nie jest pewne, czy książę Harry pojawi się na koronacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

plotek.pl, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY