Afganistan. Z powodu mrozów zmarło ponad 150 osób

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Niestety jak podaje stacja CNN, z powodu mrozów w Afganistanie zmarło co najmniej 157 osób. Ponadto w pomocy humanitarnej nie pomagają przepisy wprowadzane przez Talibów.
  • Niestety jak podaje stacja CNN, z powodu mrozów w Afganistanie zmarło co najmniej 157 osób.
  • Ponadto w pomocy humanitarnej nie pomagają przepisy wprowadzane przez Talibów, które zakazują pracy kobietom w organizacjach pozarządowych.
  • W całym Afganistanie z powodu mrozów padło też ok. 70 tys. zwierząt hodowlanych.
  • Zobacz także: Niemcy zgodziły się na przekazanie czołgów. Morawiecki dziękuje Scholzowi

Na początku stycznia temperatura w Afganistanie spadała nawet do minus 28 stopni Celsjusza. To znacznie poniżej wieloletniej średniej, która wynosi dla tego okresu 0-5 stopni. Niestety jak podaje stacja CNN, z powodu mrozów w Afganistanie zmarło co najmniej 157 osób.

Z powodu nadzwyczaj surowej zimy w Afganistanie zmarło już co najmniej 157 osób, z czego 79 w ciągu ostatniego tygodnia

– podaje CNN.

Amerykańska stacja informuje również o tym, że sytuacja pogarsza się ze względu na ograniczenia w dystrybuowaniu pomocy humanitarnej. Pod koniec 2022 r. rząd talibów zakazał pracy kobietom w organizacjach pozarządowych.

Dostarczamy pomoc, taką jak koce, zapewniamy ogrzewanie i schronienie dla ok. pół miliona osób, ale potrzeby są znacznie większe

– poinformowało Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej.

Ponadto jak przekazało afgańskie ministerstwo ds. sytuacji kryzysowych, w całym Afganistanie z powodu mrozów padło też ok. 70 tys. zwierząt hodowlanych.

Czytaj więcej: USA. Służby znalazły tajne dokumenty u kolejnego polityka

Afgański kryzys ekonomiczny

Od czasu, gdy w sierpniu 2021 roku władzę w Afganistanie przejęli talibowie, kraj pogrąża się w kryzysie ekonomicznym i humanitarnym. Dodatkowo nawiedzają go klęski żywiołowe; 2023 będzie trzecim z rzędu rokiem suszy.

Około dwóch trzecich mieszkańców Afganistanu, czyli ponad 28 mln osób, pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej, by przetrwać

– czytamy w raporcie UNOCHA.

Od kiedy talibowie zakazali, pod groźbą utraty pozwolenia na działalność, pracy kobiet w organizacjach pozarządowych, kilka z największych zagranicznych organizacji pomocowych zawiesiło działalność w Afganistanie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY