Elon Musk opowiada o szczepionce na COVID-19. “Czułem się, jakbym umierał”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elon Musk

Elon Musk / Fot. Youtube/TED

Elon Musk pochwalił się za pośrednictwem Twittera nieprzyjemnymi skutkami przyjęcia jednej z dawek szczepionki przeciwko COVID-19. W ten sposób skomentował on raport ws. skutków ubocznych nt. szczepionek.
  • Elon Musk pochwalił się za pośrednictwem Twittera nieprzyjemnymi skutkami przyjęcia jednej z dawek szczepionki przeciwko COVID-19.
  • Druga dawka przypominająca okazał się dla niego katastrofalnym wyborem, który zakończył się szczęśliwie.
  • On sam przez kilka dni był ciężko chory, jednakże o wiele młodszy kuzyn miał zapalenie mięśnia sercowego.
  • Wyjaśnił również, że został zmuszony do wzięcia drugiej dawki, przez swoją podróż do Niemiec.
  • Zobacz także: Popkultura LGBT. Nastoletnia aktorka chwali się z bycia niebinarna

Elon Musk pochwalił się za pośrednictwem Twittera nieprzyjemnymi skutkami przyjęcia jednej z dawek szczepionki przeciwko COVID-19. W serii tweetów dyrektor generalny Twittera powiedział, że czuł się, jakby umierał.

Miałem poważne skutki uboczne po moim drugim zastrzyku przypominającym. Czułem się, jakbym umierał przez kilka dni. Mam nadzieję, że bez trwałych uszkodzeń, ale nie wiem

– czytamy we wpisie Elona Muska.

Następnie dodał, że jego młodszy kuzyn, pomimo doskonałego zdrowia, miał poważny przypadek zapalenia mięśnia sercowego.

A mój kuzyn, który jest młody i w szczytowym stanie zdrowia, miał poważny przypadek zapalenia mięśnia sercowego. Musiał iść do szpitala

– dodał ekscentryczny miliarder.

W trzecim poście Musk wyjaśnił, że zdobycie drugiego wzmacniacza nie było jego wyborem, ale było wymogiem odwiedzenia lokalizacji Tesli w Berlinie w Niemczech.

Musiałem odwiedzić Tesla Giga Berlin. Nie mój wybór

– wyjaśnił Musk, dlaczego pzyjął kolejną dawkę szczepionki.

W jeszcze innym wpisie Musk wyjaśnił, że nie miał problemów z otrzymaniem początkowej szczepionki Johnson & Johnson ani pierwszego przypominającego dawki mRNA.

Miałem OG C19 przed pojawieniem się szczepionek i było to w zasadzie łagodne przeziębienie. Potem miałem szczepionkę J&J bez żadnych złych skutków, z wyjątkiem tego, że przez chwilę bolało mnie ramię

– napisał przedsiębiorca.

Posty Muska były odpowiedzią na tweet Rasmussen Reports, w którym podano, że około 12 milionów ludzi mogło doświadczyć poważnych skutków ubocznych po otrzymaniu szczepionki.

Czytaj więcej: Prezes EBC: “Nie chcemy być zmuszani do robienia więcej, niż jest to konieczne”

“Rzadkie” przypadki skutków ubocznych szczepionek covidowych

Według Centers for Disease Control and Prevention przypadki zapalenia mięśnia sercowego stanowią rzadkie ryzyko dla osób otrzymujących szczepionki mRNA COVID-19.

Te rzadkie przypadki zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia osierdzia występowały najczęściej u nastolatków i młodych dorosłych mężczyzn w wieku 16 lat i starszych, w ciągu 7 dni po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki mRNA COVID-19 (Pfizer-BioNTech i Moderna). nie zaobserwowano podobnego schematu zgłaszania przypadków po otrzymaniu szczepionki Janssen COVID-19 (Johnson & Johnson)

– czytamy na stronie Centers for Disease Control and Prevention.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

foxbuisness.com, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY