RPA organizuje manewry wojskowe. Gościć będą marynarki wojenne Rosji i Chin

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Chiński lotniskowiec w pobliżu wyspy Guam

Chiński lotniskowiec / Fot. Twitter

Jak podaje serwis "AfricaNews", Republika Południowej Afryki organizuje wspólne manewry wojskowe wraz z Chinami i Rosją. Ćwiczenia odbędą się w dniach 17-27 lutego u wybrzeży RPA.

Już za niecały miesiąc w Republice Południowej Afryki rozpoczną się kilkudniowe ćwiczenia wojskowe z udziałem Rosji i Chin. W dniach 17-27 lutego sojusznicze floty przeprowadzą ćwiczenia, które mają umocnić relacje pomiędzy tymi krajami.

Republika Południowej Afryki będzie gościć marynarki wojenne Chin i Federacji Rosyjskiej podczas wielostronnych ćwiczeń morskich między 17 a 27 lutego

– czytamy w oświadczeniu wojska Republiki Południowej Afryki.

Czytaj więcej: Sołowiow wpadł w amok. “Musimy wysłać wojska do Berlina”

RPA krajem wspierającym po cichu Rosję

Jak czytamy dalej w oświadczeniu południowoafrykańskiego wojska, wspólne manewry marynarek wojennych odbędą się u wybrzeży RPA w okolicach Durbanu, czyli największego portu w Afryce oraz Richards Bay.

Będą to drugie tego typu ćwiczenia w obecności trzech sił morskich. Pierwsze odbyły się w listopadzie 2019 r. w Kapsztadzie w RPA

– czytamy dalej.

W manewrach weźmie udział ponad 350 południowoafrykańskich żołnierzy z kilku służb i dywizji wraz z rosyjskimi i chińskimi odpowiednikami w celu dzielenia się umiejętnościami i wiedzą operacyjną.

Republika Południowej Afryki, jedno z mocarstw kontynentu, przyjęła neutralne stanowisko od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego, odmawiając przyłączenia się do potępienia Moskwy.

Ćwiczenia Chin, Rosji i Republiki Południowej Afryki noszą nazwę Operacja Mosi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY