Szef Ryanaira podzielił się złymi prognozami. “Nie będzie już tanich lotów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Samolot Ryanair

Samolot Ryanair / Fot. Pixabay

Prezes irlandzkiej taniej linii lotniczej Ryanair, Michael O’Leary, zapowiedział podwyżkę cen biletów już w 2023 roku.
  • Szef Ryanair Michael O’Leary podzielił się prognozą na najbliższe lata dotyczącą cen biletów za transport liniami lotniczymi.
  • Jego zdaniem w najbliższym czasie nadal będą rosły ceny biletów.
  • Możliwe także, że z oferty znikną tanie loty, bardzo popularne wśród mniej zamożnych klientów.
  • Zobacz także: Katastrofa śmigłowca. Premier Szmyhal wskazał następcę p.o szefa MSW.

W opublikowanym niedawno wywiadzie dla “The Sun”, szef Ryanair Michael O’Leary podzielił się prognozą na najbliższe lata dotyczącą cen biletów za transport liniami lotniczymi. Jego zdaniem w najbliższym czasie nadal będą rosły ceny biletów pomimo wracania z restrykcji covidowych. Możliwe także, że z oferty znikną tanie loty, bardzo popularne wśród mniej zamożnych klientów.

O’Leary wyjaśnił, że w ciągu najbliższego roku lub dwóch podróżujący na Wyspach Brytyjskich nie zobaczą taryf poniżej 9,99 funtów z powodu wysokich cen ropy.

W tym roku drugi rok z rzędu będziemy świadkami wysokiego, jednocyfrowego wzrostu cen, co nie miało miejsca od bardzo dawna

– poinformował Michael O’Leary.

Czytaj więcej: Kuriozalne szczegóły “zatrzymania” Grety. Zobacz jak aktywistka pozuje przed kamerą [+WIDEO]

Wysokie ceny biletów nie zrażają klientów

Gazeta zauważa, że ceny wiosennych lotów Ryanaira zaczynają się obecnie od 29,99 funtów (około 35 euro), podczas gdy wcześniej bilety do podobnych miejsc można było kupić za jedyne 10 funtów (około 12 euro). Według większości prognoz, średni koszt biletów Ryanair wzrośnie z 40 euro (35,20 funtów) do 50 euro (44 funtów) w ciągu najbliższych trzech lat.

Jednak pomimo wzrostu cen, O’Leary uważa, że generalnie istnieje wysoki popyt na loty. Warto dodać, że szef Ryanair już wcześniej ostrzegał przed przyszłym wzrostem cen biletów lotniczych, bo jego zdaniem stały się one zbyt tanie.

Za każdym razem, gdy lecę na lotnisko Stansted, uważam za absurd, że przejazd pociągiem do centrum Londynu jest droższy niż bilet lotniczy

– powiedział rok wcześniej szef Ryanair.

Według prognozy przedstawionej przez analityków Bloomberga w 2023 roku ceny biletów lotniczych na całym świecie wzrosną. Podwyżka opłat związana jest ze zmianą tras, które wiele krajów wybrało, by ominąć rosyjską przestrzeń powietrzną. Według raportu zmiana może wydłużyć czas lotu o trzy godziny, co prowadzi do wzrostu zużycia paliwa i kosztów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY