Mąka ze świerszczy. Tak UE przygotowuje ludzi na Nowy Ład

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mąka ze świerszczy

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Unia Europejska zezwoliła na stosowanie mąki ze świerszczy do produkcji chleba, ciastek czy pizzy. Na początku pozwolenie otrzymała jedna firma.

W najnowszym rozporządzeniu z 3 stycznia 2023 r. Komisja Europejska zezwoliła na stosowanie mąki ze świerszczy do produkcji chleba, ciastek i pizzy. Początkowa Unia Europejska dała pozwolenie tylko jednej firmie.

Obecnie zezwala się na wprowadzenie do obrotu krajów UE produktów spożywczych, w których wykorzystano proszek ze świerszcza domowego. Rozporządzenie jest następstwem opinii Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności, opublikowanej w maju 2022 r.

Przepis z początku roku wejdzie w życie 24 stycznia.

Czytaj więcej: Hiszpanie mają ogromny problem demograficzny. Imigranci zmieniają oblicze kraju

Pizza ze świerszczy?

Pozwolenie na produkcję jedzenia z mąki ze świerszczy posiadać będzie miała wyłącznie firma Cricket One Co. Ltd, która otrzymała pozwolenie na pięć lat i rozprowadzać produkty po całej Europie. Na razie to tylko jedna firma, w przyszłości jednak skorzystać z możliwości będę mogli inni producenci.

Hodowla świerszczy domowych nie jest wymagająca. Owady potrzebują szczelnego pojemnika. Należy także pamiętać o odpowiedniej wilgotności, wentylacji i ogrzewaniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

farmer.pl, polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY