Arestowycz podał się do dymisji. “Daje przykład cywilizowanego zachowania”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Doradca prezydenta Ukrainy

Ołeksij Arestowycz / Fot. Twitter

Ołeksji Arestowycz jest jednym z najbardziej popularnych na Ukrainie polityków i komentatorów. Po kontrowersyjnej wypowiedzi o sytuacji w Dnieprze podał się do dymisji.

Ołeksij Arestowycz, doradca kancelarii prezydenta Ukrainy poinformował w mediach społecznościowych o swojej dymisji. Miał popełnić poważny błąd i swoim odejściem dał przykład cywilizowanego zachowania. Nie podał on jednak konkretnego powodu swojego odejścia.

Czytaj więcej: Rutte: “Rosja nie może wygrać tej wojny”

Rosyjskie zbrodnie w Dnieprze

Według ukraińskich mediów ma to związek z jego wypowiedzią na temat ataku rakietowego na blok mieszkalny w Dnieprze, w którym zginęły 44 osoby. Według słów Arestowycza rakieta została zestrzelona przez ukraińską obronę przeciwlotniczą. Słowa doradcy prezydenta Zełeńskiego zostały podchwycone przez rosyjską propagandę.

W oficjalnym komunikacje siły powietrzne Ukrainy zdementowały słowa Arestowycza, podkreślając, że ukraińska armia nie ma możliwości zestrzeliwania tego typu rakiet, a mer Dniepru wezwał SBU do zajęcia się sprawą Arestowycza.

Stanowisko samego Arestowycza w tej sprawie nie jest jasne. Początkowo przeprosił za wypowiedź tłumacząc się zmęczeniem, potem wycofał się z przeprosin, powołując się na słowa swojego źródła w ukraińskiej armii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY