Spięcie po prawyborach Nowej Nadziei w Krakowie. Żółtek oczekuje unieważnienia zjazdu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stanisław Żółtek

Stanisław Żółtek / Fot. YouTube/Media Narodowe

Stanisław Żółtek po przegranych prawyborach Nowej Nadziei w Krakowie złożył wniosek o unieważnienie Zjazdu Prawyborczego. Doszukał się on nieprawidłowości przy procesie wyborczym.
  • Stanisław Żółtek po prawyborach Nowej Nadziei w Krakowie złożył wniosek o unieważnienie Zjazdu Prawyborczego.
  • Jego zdaniem doszło do złamania punktów regulaminu Prawyborów Nowej Nadziei.
  • Mówią one o prawie do wyznaczania pełnomocników sprawdzających czynności wyborcze, a także o zakazie wynagrodzenia za oddanie głosu na danego kandydata.
  • Zobacz także: Patostreamerzy ukarani! Muszą zapłacić Patlewiczowi i Skarbowi Państwa

Stanisław Żółtek po przegranych prawyborach Nowej Nadziei w Krakowie złożył wniosek o unieważnienie Zjazdu Prawyborczego w tym mieście, gdyż doszukał się nieprawidłowości.

Wniosek o unieważnienie Zjazdu Prawyborczego, który odbył się w Krakowie dn. 13.01.2023r. Na podstawie punktu 25 i 26 Regulaminu Prawyborów Nowej Nadziei wnoszę o unieważnienie Zjazdu Prawyborczego, który odbył się w Krakowie dn. 13.01.2023 r.,

Wśród powodów wymienił złamanie punktu 24 regulaminu Prawyborów Nowej Nadziei, który mówi o tym, że kandydat ma prawo do wyznaczania pełnomocników do obserwowania czynności wyborczych. A także wskazał na punkt 25, który mówi, o tym, że zabrania się udzielania lub obiecywania wyborcy jakiegokolwiek materialnego wynagrodzenia w zamian za wzięcie udziału w prawyborach lub za głosowanie na konkretnego kandydata, w tym również rekompensowania kwoty darowizny, o której mowa w punkcie 4.

Czytaj więcej: 500 bankomatów wysadzonych przez gangi migrantów w Niemczech w 2022 roku. To nowy rekord

Prawybory Nowej Nadziei

Prawybory w Krakowie, które odbyły się 13. stycznia wygrał wiceprezes Nowej Nadziei Konrad Berkowicz, zdobywając 324 głosy. Za nim uplasował się wspomniany Stanisław Żółtek uzyskując 147 głosów poparcia. Na kolejnych miejscach uplasował się Bartosz Bocheńczak z 102 głosami oraz Radosław Czosnowski z 21 głosami.

Prawybory Nowej Nadziei w Krakowie wygrał Konrad Berkowicz. Zdobył 324 głosy! Stanisław Żółtek 147 Bartosz Bocheńczak 102 Radosław Czosnowski 21

– informował prezes Nowej Nadziei Sławomir Mentzen.

W prawyborach Nowej Nadziei może wziąć udział każdy, kto utożsamia się z programem i deklaracją ideową Nowej Nadziei oraz wpłaci 20 złotych jako darowiznę na konto partii. Tych formalności trzeba dopełnić na trzy dni przed zjazdem prawyborczym.

Mają one za zadanie wyłonić kandydata, która ma uzyskać pierwsze miejsce na liście Konfederacji w danych okręgach wyborczy przed wyborami do parlamentu, które odbędą się na jesieni 2023 r.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY