500 bankomatów wysadzonych przez gangi migrantów w Niemczech w 2022 roku. To nowy rekord

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Zorganizowane gangi przestępcze działające w Holandii i Francji, złożone głównie z marokańskich imigrantów, w rekordowym tempie wysadzają bankomaty w Niemczech w ramach wysoce profesjonalnych operacji rabunkowych. Rządowe statystyki wskazują, że w 2022 roku wysadzili oni 500 takich maszyn, przy czym statystycznie każdego dnia wysadzana jest więcej niż jedna maszyna.

Gotówka pozostaje popularna wśród Niemców i aby zaspokoić to zapotrzebowanie, banki obsługują prawie 100 000 bankomatów zlokalizowanych w całym kraju, a w maszynach tych rutynowo znajduje się od 50 000 do 100 000 euro. Gangi przestępcze wykorzystują ten fakt i są skłonne do stosowania ekstremalnych metod, aby uzyskać dostęp do tych pieniędzy. Mówi się, że te siatki przestępcze skrupulatnie planują swoje działania, w tym wstępną inwigilację, zniszczenie i ucieczkę. Policja twierdzi również, że działają one z brutalnością i bezwzględnością, narażając ludzkie życie na niebezpieczeństwo.

Faktycznie, te gangi imigrantów wysadzają banki za pomocą tak silnych materiałów wybuchowych, że niszczą całe budynki. W niektórych przypadkach wysadzili drzwi skarbca bankowego w odległości do 30 metrów, co podkreśla, jak potężne mogą być te wybuchy. Policja twierdzi, że zagrożenie, na jakie narażeni są Niemcy, jest bezprecedensowe, ponieważ wiele z tych banków znajduje się w budynkach mieszkalnych.

Rekordowa liczba przypadków

Oficjalnie nie podano jeszcze ostatecznych statystyk. Natomiast według źródeł policyjnych uzyskanych przez Welt Am Sonntag, było 500 takich ataków, co stanowi rekordową liczbę. Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych odbywa tymczasem spotkania na wysokim szczeblu w tej sprawie, ale wygląda na to, że ekipy rabunkowe nie wykazują większych oznak spowolnienia. W 2021 roku Federalna Policja Kryminalna podała, że było 414 przypadków prób lub udanych wybuchów, podczas gdy w 2020 roku odnotowano podobne liczby.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY