Von der Leyen czeka przesłuchanie. Chodzi o szczepionki na COVID-19

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szefowa KE zapowiada braki prądu

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen / Fot. PAP/EPA/Olivier Hoslet. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ma być przesłuchiwana w Parlamencie Europejskim ws. wątpliwości co do jej zaangażowania w zakup szczepionek przeciwko Covid-19.
  • Komisja Parlamentu Europejskiego ds. COVID-19 wezwie przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen na przesłuchanie.
  • Zostanie przesłuchana ws. jej roli przy zakupie kowidowych szczepionek.
  • Z nieoficjalnych informacji medialnych wynika, że w trakcie negocjacji Niemka wymieniła wiadomości tekstowe z różnymi szefami firm farmaceutycznych.
  • Zobacz także: Niemcy czekają na USA. Decyzja zależy od poleceń z Waszyngtonu

Portal “Politico” podał, że Komisja Parlamentu Europejskiego ds. COVID-19 wezwie przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen na przesłuchanie. Ma ona zostać przesłuchana przez europosłów ws. jej roli przy negocjowaniu ogromnego kontraktu na szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

Z nieoficjalnych informacji medialnych wynika, że w trakcie negocjacji Niemka wymieniła wiadomości tekstowe z szefem firmy Pfizer, Albertem Bourlą. Komisja Europejska pytana o tę sprawę poinformowała, że nie była w stanie znaleźć SMS-ów.

Czytaj więcej: Litwa zmienia prawo, żeby lepiej walczyć z kryzysem migracyjnym

Śledztwo europejskiej prokuratury

Portal przypomina, że ani unijny rzecznik praw obywatelskich, ani Trybunał Obrachunkowy UE nie zdołali przedstawić nowych informacji dot. kontraktów na szczepionki. Prokuratura Europejska, która dysponuje uprawnieniami których brakuje innym agencjom nadzorującym, wszczęła dochodzenie w sprawie umów na szczepionki.

Zgodnie z regulaminem Parlamentu wniosek zostanie wysłany do przewodniczącej Parlamentu Roberty Metsoli, która następnie zdecyduje, czy wezwać von der Leyen na przesłuchanie. Metsola jest członkinią centroprawicowej grupy Europejskiej Partii Ludowej, tej samej, w której jest Von der Leyen.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY