Morawiecki ostrzega przed euro: “Chorwacja jest dla nas przykładem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Premier Mateusz Morawiecki niespodziewanie ostrzega przed pomysłem przyjęcia waluty euro w Polsce. Jako przykład szkodliwego działania dla gospodarki wskazał Chorwację, gdzie doszło do wzrostu cen za różne produkty i usługi.
  • Premier Mateusz Morawiecki ostrzegał przed pomysłami przyjęcia waluty euro w Polsce.
  • Wskazał, że w Chorwacji, gdzie niedawno została przyjęta europejska waluta, doszło do znaczących wzrostów cen.
  • Szef rządu ocenił, że na tym etapie rozwoju polskiej gospodarki wprowadzenie euro może doprowadzić tylko do jeszcze wyższej inflacji.
  • Zobacz także: Ustawa o SN. Winnicki: “To, co podyktowała UE jest sprzeczne z konstytucją”

Premier Mateusz Morawiecki powiedział we wtorek, że przykład Chorwacji jasno wskazuje, że przyjmowanie waluty euro w naszym kraju wiązałoby się z katastrofą gospodarczą, szczególnie w czasie tak wysokiej inflacji.

Wybór euro w czasie kiedy mamy tak wysoką inflację, to trochę jak dolewanie oliwy do ognia, przestrzegamy przed tym każdego, kto chce zmusić Polaków do wstąpienia do strefy euro. Właśnie teraz w Chorwacji rosną gwałtownie ceny paliwa. Opozycja to może się by z tego ucieszyła, bo się bardzo dziwią i doszukują się afery w tym, że właśnie nie wzrosły w Polsce ceny paliwa

– powiedział premier.

Premier powiedział, że utrzymanie cen paliwa na stabilnym poziomie, bez podwyżek cen, to tłumienie inflacji, gdyż ceny tego nośnika energii przekładają się na inflację.

Czytaj więcej: Autonomiczne taksówki w Chinach. Epidemia przyspieszyła rozwój usługi

Morawiecki ostrzega przed skutkami przyjęcia euro

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że Chorwacja, która od 1 stycznia stała się 20. członkiem europejskiej unii walutowej, rezygnując tym samym ze swojej waluty i przyjmując euro, zanotowała skokowy wzrost cen towarów i usług.

Mamy dane, które do nas spływają są znacząco skokowo wyższe z tygodnia na tydzień. Praktycznie, w ślad za niektórymi mediami polskimi, mogę podać że ceny wzrosły nawet o 70 czy 80 proc. w ciągu tylko jednego tygodnia. Politycy opozycji od kilku miesięcy pomawiają nas o wywołanie wysokiej inflacji. Każdy kto ma zdrowy rozsądek i swój rozum, wie doskonale, że inflacja przyszła do nas zewnątrz. Została do Polski zaimportowana. Wiąże się też z wojną na Ukrainie, ale dzisiaj mamy jeszcze dodatkowy dowód na to, na gwałtowny wzrost cen w przypadku przyjęcia waluty euro

– wyjaśnił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu ocenił, że na tym etapie rozwoju polskiej gospodarki wprowadzenie euro może doprowadzić tylko do jeszcze wyższej inflacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY