Pożar w Evreux. Podpalono kilka autobusów szkolnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pożar we Francji

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

W niedzielę 8 stycznia 2023 roku około godziny 23:45 na parkingu firmy transportowej Keolis w Evreux wybuchł pożar. Katastrofa dotknęła osiem autobusów szkolnych.

Pożar wybuchł w niedzielę 8 stycznia 2023 roku na parkingu firmy transportowej Keolis, przy rue Lakanal w Evreux.

Według naszych informacji, osiem autobusów szkolnych zostało całkowicie zniszczonych, dziewiąty został częściowo uszkodzony w wyniku rozprzestrzeniania się płomieni. Pierwsze szacunki szkód są już znaczne. Zgłaszane szkody wynoszą co najmniej 1,5 miliona euro. Jednak interwencja służb ratowniczych pozwoliła uratować 34 autobusy zaparkowane na parkingu i uniknięcie spalenia budynków firmy.

Czytaj więcej: Szokujące wyznania Ukrainek. Izrael koszmarem dla uchodźców

trzydziestu strażaków

Według Departamentalnej Straży Pożarnej i Ratownictwa do przezwyciężenia katastrofy potrzebne były trzy wozy strażackie. Nie ma ofiar. W sumie do około 3 nad ranem zmobilizowano 35 strażaków.

W trakcie dochodzenia mają zostać ustalone okoliczności pożaru. Na miejsce udała się policja, zastępca prokuratora i wybrany urzędnik.

Przypomnijmy, że na początku stycznia 2023 r. oraz w sylwestra w salonach Peugeota w Normanville, ale także Citroena w Evreux, zniszczeniu lub uszkodzeniu uległo 121 pojazdów.

Na tym etapie śledztwa trudno stwierdzić, czy pożar autobusu ma związek z wcześniejszymi wydarzeniami.

W tej chwili nie mamy żadnego materialnego elementu, który pozwalałby formalnie powiązać z innymi pożarami, ale nieuchronnie nawiązujemy do tego, co wydarzyło się w zeszłym tygodniu

– powiedział prokurator Remi Coutin.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

paris-normandie.fr

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY