Do sejmu trafi ważny projekt. Blokada adopcji dzieci dla par homoseksualnych

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Biskupi pozwolili lesbijce na adopcje

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Minister bez teki Michał Wójcik zapowiedział, że do Sejmu trafi projekt ustawy zakazującej adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Niebawem zostaną opublikowane założenia tego projektu.
  • Przedstawiciele Solidarnej Polski zamierzają w najbliższym czasie zgłosić do sejmu ustawę o kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.
  • Projekt ten zablokuje możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
  • Ministerstwo sprawiedliwości podkreśla potrzebę ochrony dobra i praw dziecka.
  • Zobacz także: Putin ogłosił zawieszenie broni. Ukraina odrzuca propozycję

Już w ubiegłym roku pojawił się zarys nowelizacji m.in. projektu ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Była w nim mowa o jednoznacznym zakazie adopcji dziecka przez mężczyznę lub kobietę, którzy żyją w związku z osobą tej samej płci.

Do Sejmu trafi projekt ustawy zakazującej adopcji dzieci przez pary homoseksualne

– zapowiedział minister bez teki Michał Wójcik.

Ministerstwo sprawiedliwości podkreśla, że najważniejsze są tu dobro i prawa dziecka. Naturalnym środowiskiem dziecka jest rodzina, którą Konstytucja RP określa jako trwały związek mężczyzny i kobiety nakierowany na macierzyństwo i odpowiedzialne rodzicielstwo. Taki model zapewnia dziecku prawidłowy rozwój.

Czytaj więcej: Ukraina. Ćwiczenia wojskowe przy granicy z Białorusią

Agresywna postawa środowisk LGBT

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski podkreślił, że należy się przeciwstawiać tendencjom, które uderzają w rodzinę i rodzicielstwo.

Środowiska LGBT, środowiska gejowskie w całej Europie bardzo agresywnie działają na rzecz zawłaszczania sobie przestrzeni zarezerwowanej dla rodzin, dla małżeństw rozumianych przecież jako związek mężczyzny i kobiety. Zresztą to widać od bardzo wielu lat. W Ministerstwie Sprawiedliwości od samego początku, od kiedy jest minister Zbigniew Ziobro, bardzo często sprzeciwiamy się różnym pomysłom na poziomie europejskim, aby przez rozporządzenia, przez różnego rodzaju dokumenty, niejako tylnymi drzwiami, wprowadzać gejowskie związki i również propozycję adopcji. Kilkukrotnie wetowaliśmy różne rozwiązania  

– powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

W ubiegłym roku zapowiadano także zmiany w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej m.in. w zakresie przeprowadzania wywiadu adopcyjnego.

Resort sprawiedliwości podkreśla, że taki projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Według badań ok. 70-80 proc. Polaków jest przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY