Ukraina. Ćwiczenia wojskowe przy granicy z Białorusią

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sztab Generalny Ukrainy

Charków, Ukraina, 30.04.2022. Żołnierz Gwardii Narodowej Ukrainy w okopach na posterunku wojskowym na obrzeżach Charkowa, 30 bm. Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. (jm) PAP/Mykola Kalyeniak / fot. PAP/Mykola Kalyeniak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Brytyjska telewizja Sky News poinformowała, że ukraińskie wojsko przeprowadziło ćwiczenia wojskowe przy granicy z Białorusią. Kijów obawia się dołączenia Mińska do wojny z Rosja.

  Ukraińskie ćwiczenia wojskowe przy granicy z Białorusią były spowodowane obawą, zaangażowania Mińska w wojnę z rosyjskim agresorem.

  Doradca liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej poinformował, że w Borysowie ogłoszono komunikat, który wzywał mężczyzn w wieku poborowy do udania się do komisji wojskowych. Jak wyjaśnił Franak Wiaczorek, zdaniem białoruskich władz, mieli oni złożyć wyjaśnienia w kwestii danych.

  Czytaj więcej: Watykan. Pogrzeb Benedykta XVI [FOTORELACJA]

  Rosyjska mobilizacja wojskowa

  We wrześniu ubiegłego roku prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret, w którym ogłosił mobilizację do wojska. Wówczas władze w Mińsku zapewniły, że nie ogłoszą takiej mobilizacji u siebie. Zapowiedziały jednak, że będą sprawdzać aktualność wykazów osób podlegających obowiązkowi służby wojskowej.

  Białoruś wspiera Rosję w wojnie przeciwko Ukrainie, udostępniając jej swoje terytorium i lotniska; według mediów niezależnych przekazuje też Rosji amunicję i sprzęt wojskowy.

  Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

  radiomaryja.pl

  Subskrybuj
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  Przeglądaj wszystkie komentarze

  POLECAMY