Sondaż: 1 na 4 Amerykanów uważa, że ktoś kogo zna mógł umrzeć z powodu szczepienia na COVID-19

COVID-19
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przepustka covidowa USA

Przepustka covidowa USA / Fot. Flickr

Rząd Stanów Zjednoczonych nadal nie przyznał się oficjalnie do jakichkolwiek zgonów bezpośrednio związanych z wprowadzonymi ponad dwa lata temu, zatwierdzonymi w trybie pilnym szczepionkami mRNA, które stanowią większość wszystkich podawanych dawek. Niemniej jednak, nowa ankieta pracowni Rasmussen stwierdza, że ponad jedna czwarta dorosłych Amerykanów uważa, że "osobiście zna kogoś, kogo śmierć mogła być spowodowana skutkami ubocznymi szczepionek COVID-19."

Zobacz także: T-Mobile oszukuje klientów. Sprawę bada UOKiK

W momencie rozpoczęcia masowych szczepień, główne platformy, w tym Facebook, YouTube i Twitter, wprowadziły ścisłe kody wypowiedzi, które zabraniały przedstawiania szczepień na COVID-19 jako “niebezpiecznych”. Serwisy informacyjne i publicyści często oskarżali tych, którzy kwestionują bezpieczeństwo szczepień, o szerzenie “niebezpiecznych dezinformacji” i promowanie “niezdecydowania szczepionkowego”.

Teraz nowa ankieta pracowni Rasmussen stwierdza, że ponad jedna czwarta dorosłych Amerykanów uważa, że “osobiście zna kogoś, kogo śmierć mogła być spowodowana skutkami ubocznymi szczepionek COVID-19.”

Sondaż wykazał również, że młodsi ludzie częściej niż starsi twierdzą, że ktoś kogo znają mógł umrzeć z powodu skutków ubocznych zastrzyku: 35 procent dorosłych poniżej 40 roku życia, w porównaniu do 28 procent osób w wieku od 40 do 64 lat i tylko 14 procent osób powyżej 65 roku życia.

Co najciekawsze, więcej Demokratów niż Republikanów uważa, że ktoś, kogo znają, mógł umrzeć z powodu efektów ubocznych po szczepieniu (33 procent do 26 procent). Demokraci są bardziej skłonni do bycia zaszczepionym, a tym samym bardziej skłonni do kojarzenia się z osobami, które również są zaszczepione. Im więcej osób ktoś zna, które były szczepione, tym większe prawdopodobieństwo zgłoszenia podejrzenia śmierci związanej ze szczepionką.

Ankieterzy stwierdzili również, że obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepień są większe wśród osób nieszczepionych. Trzy czwarte nieszczepionych uważa, że jest “przynajmniej w pewnym stopniu prawdopodobne, że skutki uboczne szczepionek COVID-19 spowodowały znaczną liczbę niewyjaśnionych zgonów”. Wielu nieszczepionych nie przyjęło szczepionek z powodu obaw, że nie są one wystarczająco udowodnione jako bezpieczne, więc jest to uzasadnione. 38 procent osób, które przyjęły szczepionkę, uważa również, że zastrzyk “przynajmniej w pewnym stopniu” spowodował “znaczną liczbę niewyjaśnionych zgonów”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

thefederalist.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY