T-Mobile oszukuje klientów. Sprawę bada UOKiK

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wszczął postępowanie przeciwko T-Mobile Polska w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Hasło "1200 GB za darmo na rok", może wprowadzać klientów w błąd.
  • Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny, skrytykował spółkę T-Mobile.
  • Urzędnicy zwrócili uwagę, na to że reklama najnowszej promocji pakietu internetowego jest wątpliwej jakości i nieczytelna.
  • Jak się okazał prezes UOKiK już wcześniej wysłał list ostrzegający przed wątpliwościami.
  • Zobacz także: Daniłow: “Rosjanie mogą mieć właścicieli”

Jak przekazał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny, obiecywane przez spółkę T-Mobile korzyści różnią się od rzeczywistych profitów i są uwarunkowane opłatami, o szczegółach których konsumenci mogą nie być należycie informowani.

Zwrócono uwagę, iż w rzeczywistości przekazywane są pakiety internetowe 100 GB co miesiąc, maksymalnie przez 12 miesięcy, o ile konsument odnawia cyklicznie opłatę o wysokości przynajmniej 35 złotych.

Tymczasem hasło promocyjne T-Mobile może sugerować otrzymanie jednorazowego pakietu danych o wielkości 1200 GB, nie zaś kilkanaście mniejszych pakietów pod warunkiem uiszczania opłaty cyklicznie. Gdyby konsumenci od razu dysponowali pełnymi informacjami dotyczącymi promocji i wiedzieli, że muszą w ciągu roku wydać co najmniej 420 zł, aby dostawać co miesiąc 100 GB internetu, mogliby nie zdecydować się na skorzystanie z oferty

– powiedział prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny.

Czytaj więcej: Czarnek o oburzających jasełkach: “Nie godzi się tego praktykować, zwłaszcza w szkołach”

UOKiK ma zastrzeżenia do formatu reklamy

Urząd poinformował, że wątpliwości co do o jakość przekazu reklamy dla konsumentów. Ich zdaniem informacje o szczegółowych warunkach promocji pozostają prawie niewidoczne, napisane małą czcionką. W reklamie pojawia się także kod QR odsyłający do strony internetowej, ale w ocenie UOKiK, nie może to zostać uznane za wystarczające zaznajomienie konsumentów z jej zasadami.

Jak dodano w komunikacie urzędu, warunki ani też sposoby prezentacji oferty T-Mobile nie zmieniły się znacząco od początku jej trwania, pomimo wystosowanego przez prezesa UOKiK miękkiego pisma sygnalizującego, że komunikacja promocji może wprowadzać w błąd.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY