Kara za ujawnienie afery pedofilskiej. Szef komisji zgłosił dziennikarza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rząd przyjął strategię demograficzną

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Błażej Kmieciak, szef państwowej komisji ds. pedofilii ogłosił skierowanie do Rady Etyki Mediów wniosku przeciwko Radiu Szczecin i Tomaszowi Duklanowskiemu. Dziennikarz opisał aferę pedofilską w otoczeniu zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.
  • Dziennikarz Tomasz Duklanowski ujawnił, że skazany za pedofilię Krzysztof F. kandydował z list Platformy Obywatelskiej.
  • Szef komisji ds. pedofilii Błażej Kmieciak oświadczył, że zamierza zgłosić dziennikarza do Rady Etyki Mediów za ujawnienie personaliów ofiar.
  • Po stronie redaktora stanęło kilku kolegów po fachu jak Michał Rachoń i Tomasz Sakiewicz.
  • Zobacz także: Niebezpieczna kondycja polskich przedsiębiorstw. Tragiczna sytuacja branży transportowej

Skazany za pedofilię Krzysztof F. był pełnomocnikiem marszałka Geblewicza, mężem zaufania Rafała Trzaskowskiego, aktywistą LGBT i terapeutą. Kandydował z list PO z hasłem „Dobro powraca”. Marszałek Geblewicz wiedział, że został on zatrzymany i postawiono mu zarzuty pedofilskie, jednak w tej sprawie zapanowała zmowa milczenia w zachodniopomorskiej PO. Mimo że jedna z ofiar – 13 letni chłopiec – to syn znanej parlamentarzystki

– napisał dziennikarz Tomasz Duklanowski.

Z kolei szef państwowej komisji ds. pedofilii Błażej Kmieciak na antenie Polsatu News oświadczył, że przeciwko dziennikarzowi skierowano wniosek do Rady Etyki Mediów.

Państwowa Komisja ds. Pedofilii skierowała do Rady Etyki Mediów wniosek o zbadania tej sprawy, czy standardy etyczne pięknego zawodu dziennikarza nie zostały w tym przypadku złamane

– stwierdził szef komisji ds. pedofilii Błażej Kmieciak.

Czytaj więcej: Abp Gänswein: Benedykt XVI był przekonany, że po rezygnacji z urzędu Bóg da mu najwyżej rok

Dziennikarze bronią swojego kolegę

Deklarację szefa Państwowej Komisji ds. Pedofili skomentował w mediach społecznościowych Tomasz Duklanowski, nazywając ją skandalem. Wskazał, że próbuje się obwinić jego, a nie Platformę Obywatelską, która chciała zatuszować aferę.

Po stronie dziennikarza stanął redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie, Tomasz Sakiewicz.

Zamierzam skierować wniosek do prokuratury o zastraszanie dziennikarzy przeciwko Błażejowi Kmiecikowi, szefowi komisji, która miała zwalczać pedofilię, a zatyka usta tym, którzy ją ujawniają

– napisał na Twitterze Tomasz Sakiewicz.

Jego zdaniem, doszło w tej sytuacji do tłumienia krytyki prasowej i nadużycia urzędu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polskieradio24.pl, magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY