Niespodziewana deklaracja Morawieckiego: “Jestem zwolennikiem kary śmierci”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Wieliczka, 18.05.2022. Premier Mateusz Morawiecki podczas Gali Rodzicielstwa Zastępczego, 18 bm. w kopalni soli w Wieliczce. Podczas gali zostały wręczone Nagrody Województwa Małopolskiego - Medale Polonia Minor, które otrzymają wyróżniające się rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka z województwa małopolskiego. (jm) PAP/Łukasz Gągulski / fot. PAP/Łukasz Gągulski Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Podczas noworocznego Q&A premier Mateusz Morawiecki, stwierdził, że jest zwolennikiem kary śmierci. W tej kwestii nie zgadza się z obecna linią Kościoła. Dodał również, że świat zbyt pochopnie rezygnuje z kary za najcięższe przewinienia.
  • Premier Mateusz Morawiecki w ramach Nowego Roku przeprowadził tzw. “Q&A”, gdzie internauci mogli na żywo zadawać swoje pytania.
  • Jeden z użytkowników Facebooka, zapytał się co sądzi o karze śmierci.
  • Szef polskiego rządu niespodziewanie, stwierdził, że taka kara powinna zostać przywrócona.
  • Ponadto uważa on, że obecny świat zbyt pochopnie rezygnuje z kary za najcięższe przestępstwa.
  • Zobacz także: Starcia zielonych aktywistów z policją. Niemcy “oczyszczają” wioskę pod budowę kopalni

Premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowego “Q&A” z okazji Nowego Roku został zapytany przez jednego z internautów między innymi o przywrócenie kary śmierci w przypadku najcięższych przestępstw, w tym zdrady stanu. 

Szef polskiego rządu oświadczył, że w jego zdaniem kara śmierci powinna zostać przywrócona. Dodał również, że współczesny świat w sposób nieprzemyślany i pochopny chce teraz likwidować ten sposób karania.

Moim zdaniem kara śmierci za najcięższe przestępstwa powinna być dopuszczalna. Uważam, że to był taki przedwczesny wynalazek lat 90. czy wcześniejszych. W tym względzie również nie zgadzam się z nauką kościoła, bo jestem zwolennikiem kary śmierci

– wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.

Ostatni wyrok kary śmierci wykonano w 21 kwietnia 1988 roku w krakowskim więzieniu przy ul. Montelupich. Oskarżony mężczyzna został skazany za brutalny gwałt i zabójstwo kobiety. Kara śmierci została w Polsce zniesiona w 1998 roku wraz z wejściem w życie nowego Kodeksu karnego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY