Śmierć Benedykta XVI. Wierni będą mogli się pożegnać z papieżem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Śmierć Benedykta XVI

Ciało papieża Benedykta XVI / Fot. PAP/EPA/Vatican Media. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Pierwsze osoby przybyły do kaplicy klasztoru Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, by pomodlić się przy ciele Benedykta XVI. Watykan opublikował również zdjęcia ze spoczywającym na katafalku papieżem, który w poniedziałek zostanie wystawiony w bazylice św. Piotra.
  • W poranek sylwestrowy w wieku 95 lat zmarł papież Benedykt XVI, który już od kilku dni zmagał się z problemami zdrowotnymi.
  • Służby prasowe Watykanu opublikowały zdjęcia, na których widać spoczywającego na katafalku papieża.
  • Trumna z ciałem Benedykta XVI zostanie publiczne wystawiona w bazylice św. Piotra w poniedziałek o godz. 9, gdzie wierni będą mogli się pomodlić.
  • Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek na Placu Świętego Piotra.
  • Zobacz także: Walka z inflacją. Rząd podsumowuje mijający rok

Pierwsze osoby przybyły do kaplicy klasztoru Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, by pomodlić się przy ciele Benedykta XVI. Jak przekazał dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni, są to wizyty prywatne osób najbliższych emerytowanemu papieżowi, które pracowały w jego domu.

Służby prasowe Watykanu opublikowały w Nowy Rok zdjęcia, na których widać zmarłego papieża Benedykta XVI. Na zdjęciach widać emerytowanego papieża ubranego w czerwono-złote szaty liturgiczne. Benedykt XVI na głowie ma mitrę, a w ręku różaniec. W tle widać choinkę oraz ołtarz.

Ciało pozostaje w kaplicy klasztoru Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, gdzie Benedykt mieszkał i zmarł. Następnie zostanie przeniesione do bazyliki św. Piotra. Nie będzie jednak publicznej procesji, transmitowanej przez telewizje, jak w przypadku śmierci Jana Pawła II w 2005 r.

Czytaj więcej: Raport dot. prześladowań chrześcijan w 2022 r. Osoby duchowne szczególnie narażone

Msza pogrzebowa za Benedykta XVI

Trumna z ciałem Benedykta XVI zostanie publiczne wystawiona w bazylice św. Piotra w poniedziałek o godz. 9. Wierni będą mieli trzy dni, by się przy niej pomodlić.

Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek na Placu Świętego Piotra. Po niej Benedykt XVI zostanie pochowany w Grotach Watykańskich.

Joseph Ratzinger, emerytowany papież Benedykt XVI zmarł w sobotę rano, dokładnie o 9:34. Zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykan.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY