Benedykt XVI koncelebrował mszę. Jego stan pozostaje stabilny

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Benedykt XVI

Benedykt XVI / Fot. Wikimedia Commons

Włoska agencja Ansa, powołując się na źródła w Watykanie, poinformowała, że stan chorego 95-letniego emerytowanego papieża Benedykta XVI pozostaje stabilny. Według tych informacji, dziś rano koncelebrował mszę w swoim pokoju w klasztorze Mater Ecclesiae.

Z doniesień napływających bezpośrednio z budynku Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, gdzie od 2013 r. mieszka Benedykt XVI, wynika, że w piątek rano, mimo poważnego stanu zdrowia, uczestniczył we mszy w swoim pokoju. Koncelebrował ją razem ze swoim osobistym sekretarzem arcybiskupem Georgiem Gaensweinem.

Przy Benedykcie XVI czuwają cały czas między innymi jego sekretarz arcybiskup Georg Gaenswein, watykański pielęgniarz oraz osobisty lekarz Patrizio Polisca.

Czytaj więcej: Wielki powrót Netanjahu. Nowy-stary premier zatwierdzony przez parlament

Nagłe pogorszenie stanu zdrowia

W środę w trakcie audiencji generalnej, papież Franciszek poinformował, że emerytowany Benedykt XVI jest bardzo chory i potrzebuje wsparcia modlitewnego.

Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta. Pamiętajmy o nim. Jest bardzo chory, proszę Pana, by go pocieszył i wspierał w jego świadectwie miłości do Kościoła do samego końca

– poinformował Franciszek.

Na zakończenie środowej audiencji generalnej papież Franciszek udał się do klasztory Mater Ecclesiae, aby odwiedzić Benedykta XVI.

W czwartek Stolica Apostolska podała, że emerytowany papież dobrze odpoczął w nocy ze środy na czwartek. Nie zmieniło to jednak faktu, że jego stan nadal pozostawał ciężki. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY