Armenia odwraca się od Kremla. Paszynian zawiedziony biernością Rosjan

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Armenia traci zaufanie do Rosji

Premier Armenii Nikol Paszynian / Fot. Twitter

Premier Armenii Nikol Paszynian jest niezadowolony z działań Kremla. Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że Moskwa nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa w Górskim Karabachu.
  • Według medialnych informacji premier Armenii Nikol Paszynian jest zniesmaczony biernością Rosji ws. konfliktu w Górskim Karabachu.
  • Stwierdził nawet, że Moskwa powinna zwrócić się w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych o pomoc i wysłać wielonarodowy kontyngent.
  • Premier Armenii uważa, że działania Azerbejdżanu naruszyły szósty punkt trójstronnego oświadczenia o zawieszeniu broni z listopada 2020 r.
  • Zdaniem Paszyniana Azerbejdżan przygotowuje kolejną prowokację militarną.
  • Zobacz także: Ponad 1 mld euro od KE dla Polski. Puda: “To były trudne, wielomiesięczne rozmowy”

Jak informuje The Moscow Times, premier Armenii Nikol Paszynian jest wściekły na postawę Kremla wobec konfliktu w Górskim Karabachu. Paszynian twierdzi, że Moskwa pokazała, że nie jest w stanie zapewnić Armenii stabilności w regionie, po tym jak zaognił się konflikt z Azerbejdżanem.

Czytaj więcej: Takiej zimy w Meksyku nie było od 55 lat. Arktyczny front zbiera swoje żniwo

Rozmowy z Radą Bezpieczeństwa ONZ

Jeśli z przyczyn obiektywnych lub subiektywnych Rosja nie jest w stanie zapewnić stabilności w Górskim Karabachu, to uważam, że powinna zainicjować rozmowy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w celu przysłania dodatkowego, wielonarodowego kontyngentu pokojowego

– powiedział premier Armenii Nikol Paszynian.

Premier Armenii uważa, że działania Azerbejdżanu naruszyły szósty punkt trójstronnego oświadczenia o zawieszeniu broni z listopada 2020 r. W tym dokumencie Kreml zobowiązał się do zapewnienia bezpieczeństwa w Górskim Karabachu.

Zdaniem Paszyniana Azerbejdżan przygotowuje kolejną prowokację militarną, a rozwój sytuacji nie wskazuje na to, że Rosja zdoła zapewnić spokój w Górskim Karabachu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

onet.pl, themoscowtimes.com, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY