Takiej zimy w Meksyku nie było od 55 lat. Arktyczny front zbiera swoje żniwo

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niespotykany atak zimy w Meksyku

Zima w Meksyku / Fot. Twitter

Od 55 lat takiego ataku zimy nie przeżyli mieszkańcy Meksyku. Państwowe władze w obawie przed arktycznym frontem wydały pomarańczowe i żółte alerty. Ostrzegają one przed temperaturami od -5 do -15 stopni Celsjusza.

Do północnej części Meksyku dotarł arktyczny front, który przybył z Kanady i Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy stolicy Meksyku nie widzieli takich opadów śniegu od 1967 r.

Jak podaje “Mexico News Daily”, władze wydały pomarańczowe i żółte alerty pogodowe, ostrzegające przed temperaturami od – 5 do -10 stopni Celsjusza w środkowych stanach do nawet -15 w górskich regionach Chihuahua, Coahuila, Durango i Nuevo Leon. 

Czytaj więcej: Piotrków Trybunalski. Strażacy przez kilka godzin gasili Teslę

Władze Meksyku ostrzegają obywateli

Potężny atak zimy spowodował spustoszenie w dużej części Stanów Zjednoczonych, a w zeszłym tygodniu nawiedził Meksyk. Nie odnotowano jeszcze żadnych zgonów z powodu niskich temperatur, ale organizacje społeczne boją się o najbiedniejszych mieszkańców kraju.

Służby wezwały obywateli do noszenia co najmniej trzech warstw odzieży, najlepiej bawełnianej lub wełnianej, stosowania kremów chroniących skórę przed zimnem oraz spożywania owoców i warzyw bogatych w witaminy A i C. 

Choć sroga zima opanowała głównie północną i środkową część Meksyku, to południowe i wschodnie stany mogą również doświadczyć ekstremalnych warunków pogodowych, z ulewnymi deszczami i wiatrem o prędkości do 80 km/h. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY