Policja dotarła do Nowej Zatoki. Trwa śledztwo ws. Iwony Wieczorek

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nowa Sztuka pod okiem policji

Policja przeszukuje budynek Nowej Sztuki w Sopocie / Fot. Twitter

Policja od kilku dni prowadzi czynności procesowe w lokalu dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie. W środę po południu na sopockiej plaży przy klubie pojawił się policyjny pies tropiący.
  • W ubiegły czwartek policja zabezpieczyła taśmą teren wokół budynku Nowej Zatoki w Sopocie.
  • Funkcjonariusze rozkopywali plażę przyległą do dawnej Zatoki Sztuki, używając również psa tropiącego.
  • Prokuratura nie chciała wyjawić, czy prace mają związek ze śledztwem ws. zaginięcia Iwony Wieczorek.
  • Zatokę Sztuki opisywały media w związku ze sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W. i innych osób, do których miało dochodzić też na terenie klubu.
  • Zobacz także: Beni Ganc: “Za 2-3 lata możemy zaatakować irańskie instalacje nuklearne”

W ubiegły czwartek policja zabezpieczyła taśmą teren wokół budynku Nowej Zatoki w Sopocie. Zabezpieczenie odbywa się na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Ponadto budynek cały czas jest chroniony przez patrole policji.

Z kolei w środę portal “trojmiasto.pl” opublikował nagrania z prac śledczych. Funkcjonariusze rozkopywali plażę przyległą do dawnej Zatoki Sztuki. W pracę został również zaangażowany pies tropiący. Został również rozstawiony wojskowy namiot.

Czytaj więcej: Wzrost napięcia między Serbią i Kosowem. Amerykanie z Brukselą wzywają do deeskalacji

Zatoka Sztuki – centrum przestępstw seksualnych?

Prokuratura wciąż nie ujawnia, czy zabezpieczenie terenu ma związek ze śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, bo właśnie Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Lokal, gdzie obecnie mieści się Nowa Zatoka, powstał ponad dziesięć lat temu, jako Zatoka Sztuki na terenie wydzierżawionym przez miasto spółce rodzeństwa T. Władze Sopotu chciały tam stworzyć kulturalną wizytówkę miasta.

Zatokę Sztuki opisywały media w związku ze sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W. i innych osób, do których miało dochodzić też na terenie klubu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY