Koniec z patologicznymi reklamami leków. “Pacjenci wielokrotnie ufają temu, co widzą w reklamie”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Leki

Leki / Fot. pixabay.com

Lekarz, farmaceuta czy aktor nie będą mogli już reklamować leków czy suplementów diety. Nowa regulacja zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

Zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych w reklamach leków nie zobaczymy m.in. osób wykonujących zawody medyczne. Reklama nie będzie mogła też bezpośrednio nakłaniać dzieci, rodziców lub innych dorosłych do zakupu produktów.

Dr Maciej Hamankiewicz, lekarz, powiedział, że są to potrzebne regulacje. Były Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej dodał, iż reklama wyrobów medycznych, zwłaszcza w mediach, niekorzystnie wpływa na zdrowie naszego społeczeństwa.

Tutaj jest przede wszystkim aspekt medyczny, że pacjenci wielokrotnie ufają temu, co widzą w reklamie i kupują, nie zdając sobie sprawy z tego, iż rzecz, którą kupują – najczęściej jest to suplement diety – wchodzi w intensywne reakcje z prawdziwymi lekami, które przepisuje lekarz. Przekonywanie nas w reklamach, że coś wspaniale działa, tak naprawdę jest rodzajem wprowadzania nas w błąd

– wyjaśnił dr Maciej Hamankiewicz.

Zgodnie z regulacjami zakazana będzie także prezentacja produktów medycznych podczas spotkań, których celem będzie zachęcanie do ich nabywania. Niezgodna z przepisami będzie również prezentacja farmaceutyków w czasie targów, konferencji i kongresów naukowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY