Organizacje pro-life krytykują bezczynność rządu. “Nic sensownego w tym temacie przez dwa lata się nie wydarzyło”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Po raz kolejny ze strony środowisk pro-life padają głosy przypominające rządzącym ich obietnice, jakie padły po wyroku TK ws. aborcji eugenicznej. Krytykę bierności obozu władzy podnoszą nawet pojedynczy posłowie tego obozu, jak Bartłomiej Wróblewski. Są one konsekwentnie ignorowane. Tym razem głos zabrała Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Zobacz także: Izrael nie przyjmie konwencji stambulskiej. Zwrot w polityce

Guziak-Nowak na antenie audycji “Aktualności Dnia” w Radiu Maryja przypomniała, że reprezentowane przez nią Stowarzyszenie “od bardzo wielu lat zabiega(…) o zwiększenie systemowego wsparcia dla rodzin podejmujących trud wychowania dziecka z niepełnosprawnością”.

Przypomnę, że po odczytaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w uzasadnieniu pojawiło się takie zdanie, że TK wzywa ustawodawcę do rewizji przepisów dot. ochrony życia człowieka w tym właśnie wymiarze – w wymiarze konkretnej pomocy świadczonej rodzicom chorych dzieci. Niestety, z wielkim bólem serca stwierdzam, że nic sensownego w tym temacie przez dwa lata się nie wydarzyło. W ostatnich miesiącach widzieliśmy po raz kolejny wielkie zainteresowanie tym tematem ze strony środowisk lewicowych. Po opublikowaniu naszego raportu o skrajnym ubóstwie wśród rodzin z niepełnosprawnością środowiska lewicowe bardzo były tym raportem zainteresowane. Nie mam natomiast wątpliwości, że temat ten jest traktowany tylko i wyłącznie politycznie, w sposób instrumentalny – wskazała.

Warto zwrócić uwagę, że Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka nie tylko od lat apeluje do władz, ale też samo niesie pomoc rodzicom w trudnych sytuacjach. To wsparcie jest jednak ciągle niewystarczające i jest bardziej punktowe, niż systemowe – nawet mimo tego, że podobnych organizacji w Polsce jest jeszcze trochę.

Sekretarz Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka zwróciła uwagę, że z jednej strony “partie polityczne próbują środowiska pro-life w różny sposób wykorzystywać”, z drugiej strony opozycja traktuje temat osób niepełnosprawnych jako okazję, aby “przyłożyć aktualnie rządzącej partii politycznej, jakakolwiek by ona nie była”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY