Atak rakietowy na Ukrainie. Najwięcej wystrzelonych pocisków od początku wojny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ranni członkowie grupy Wagnera

Ranni członkowie grupy Wagnera / Fot. Twitter

Rosjanie atakują Ukrainę pociskami manewrującymi, wystrzeliwanymi z okrętów i bombowców strategicznych. Doradca prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego podał, że okupanci wystrzelili około stu rakiet w kilku falach.

Około godz. 6.30 czasu polskiego ogłoszono alarm przeciwlotniczy w regionach wschodniej i południowej Ukrainy, a półtorej godziny później – na całym terytorium kraju. Około godz. 7.30 czasu polskiego ukraińskie media i kanały na Telegramie poinformowały o wybuchach w Kijowie, a także obwodach czernihowskim i odeskim. Informowano również o rakietach lecących w kierunku regionu sumskiego.

Dowództwo “Południe” poinformowało, że na Morze Czarne wpłynęły dwa rosyjskie okręty, gotowe do wystrzelenia ok. 20 pocisków Kalibr. Dodatkowo ogłoszono alarm lotniczy z powodu zagrożenia ze strony podniesionych bombowców Tu-95. Z kolei doradca prezydenta Ołeksij Arestowycz oznajmił, że Rosjanie wystrzelili około 100 pocisków, wystrzelonych w kilku falach.

Nie lekceważcie tego, udajcie się do schronów. Obrona powietrzna rozpoczyna swoją pracę

– podkreślił doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz.

Nieco później doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak poinformował, że Rosjanie wystrzelili w kierunku Ukrainy przeszło 120 pocisków manewrujących. Eksplozje było słychać między innymi w Kijowie, gdzie co najmniej trzy osoby zostały ranne. W dzielnicy Darnica odłamki rakiety uszkodziły budynek. Celem ataku jest również Charków, gdzie wstrzymano kursowanie metra, Odessa i Lwów.

Ponad 120 rakiet na ukraińskim niebie wystrzelonych w ramach »ruskiego miru«, żeby zniszczyć infrastrukturę krytyczną i masowo zabijać cywilów. Czekamy na konkretne propozycje »obrońców pokoju«, dotyczące »pokojowych ustaleń«, »gwarancji bezpieczeństwa dla Rosji« i potrzeby uniknięcia prowokacji

– napisał Mychajło Podolak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY