Już jutro wyjątkowy koncert kolęd. Zaprasza Jan Pospieszalski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W piątek 30 grudnia w kościele p. w. Świętego Krzyża w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu będzie miał miejsce koncert "Kolędy Pospieszalskich". - Wspólnie oddajmy chwałę Małemu Jezusowi - zachęca Jan Pospieszalski.

Zobacz także: Mężczyzna włamał się do kościoła w Lublinie. Zasnął w konfesjonale

Koncert “Kolędy Pospieszalskich” to wydarzenie z długimi tradycjami.

Kiedy na początku lat 90. nagrali pierwszą swoją płytę z kolędami, części obecnego składu nie było jeszcze na świecie. Program z tego albumu kilkakrotnie rejestrowała TVP, a kolędy ich weszły na stałe do repertuaru rozgłośni radiowych – podkreślają organizatorzy.

“Kolędy Pospieszalskich” będzie można wysłuchać na żywo w warszawskim kościele Świętego Krzyża, przy Krakowskim Przedmieściu.

Koncert jest przykładem, jak współczesnym językiem, osadzonym w narodowej kulturze, można atrakcyjnie wyrazić uniwersalne chrześcijańskie treści. Jest też dowodem że najlepszym miejscem przekazu religijnej i polskiej tradycji, jest rodzina. W czasach zapaści demograficznej, tak liczne rodzeństwo, połączone wiarą, pasją i szacunkiem dla polskich obyczajów, nabiera wymownego przesłania – można przeczytać w opisie wydarzenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY