Szeroki strumień funduszy Sorosa do lewackich organizacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
George Soros

George Soros / Fot. Flickr

Organizacje non-profit finansowane przez sieć Open Society Foundations George'a Sorosa przekazały ponad 35 milionów dolarów kilku skrajnie lewicowym grupom, które popierają likwidację policji oraz skrajnie lewicowym kandydatom na prokuratorów w 2021 roku, jak donosi amerykański serwis informacyjny Fox News Digital po sprawdzeniu formularzy podatkowych organizacji.

Zobacz także: Zmiany w podatku cukrowym. Soboń: “Nowelizacja ma charakter porządkujący”

Według Fox News, kontrowersyjny węgiersko-amerykański miliarder autoryzował wiele indywidualnych darowizn poprzez swoją sieć grantodawczą, aby wesprzeć grupy kampanijne i kandydatów zamierzających odnowić amerykański system sprawiedliwości w sprawach karnych i przeprowadzić pełną reformę, a w niektórych przypadkach zlikwidować lokalne departamenty policji.

W jednym z przykładów takiego finansowania, amerykańskie media podkreślają sześciocyfrową darowiznę organizacji pozarządowych Sorosa na nieudaną kampanię z 2021 roku, której celem było “rozmontowanie” i zastąpienie Departamentu Policji w Minneapolis.

“Jego centrum polityczne przeforsowało darowiznę w wysokości 500 000 dolarów dla Vote Yes 4 Minneapolis, koalicji co najmniej 33 organizacji aktywistycznych, które były orędownikami inicjatywy wyborczej mającej na celu zmianę statutu miasta, aby zastąpić departament policji agencją bezpieczeństwa publicznego”.

Przyjmuje się również, że Open Society Policy Center, oddział sieci Open Society Sorosa, przekazał grant w wysokości 500 000 dolarów dla Equity PAC, która sprzeciwia się “zatrudnianiu nowych policjantów” w Austin w Teksasie.

Ponadto Fundacja na Rzecz Społeczeństwa Otwartego przyznała 200 tys. dolarów Koalicji Sprawiedliwości w Austin, która ma na celu “edukację społeczeństwa na temat policji, wpływu związków zawodowych policji oraz sposobów utrzymania bezpieczeństwa społeczności bez polegania na policji”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY