FBI próbuje uciszyć wolność słowa na Twitterze. Waszyngton ochrania Huntera Bidena

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Hunter Biden

Hunter Biden z prostytutką / Fot. Twitter/ Sky

FBI poinformowało w środę, że agenci rewelacji naciskali na Twittera, aby nałożył kaganiec na własnych użytkowników za tak zwane dezinformacje i obce wpływy oraz fałszywie ostrzegali przed operacją "hack-and-leak" z udziałem Huntera Bidena, syna obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych.
  • Agenci federalni z FBI naciskają na prywatną firmę Twitter, aby ten cenzurował treści swoich użytkowników związanych ze sprawą Huntera Bidena.
  • Powołano się na długoletnią współpracę z mediami społecznościowymi i sektora prwywatnego.
  • Ich zdaniem przecieki z tzw. Plików Twittera są dezinformacją, którymi karmią się “spiskowcy”.
  • Zobacz także: Centrum Badawcze PGE zbada możliwości ponownego wykorzystania odpadów energetycznych

FBI poinformowało w środę, że agenci naciskali na Twittera, aby pilnował własnych użytkowników, którzy mają podawać rzekomo fałszywe informacje i przecieki ws. Huntera Bidena, syna obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Komunikacja między FBI, a Twitterem pokazuje jedynie przykłady naszych tradycyjnych, długotrwałych i bieżących zobowiązań rządu federalnego i sektora prywatnego, w które zaangażowane są liczne firmy z wielu sektorów i branż

– przekazało FBI ws. “Plików Twittera”.

Zdaniem amerykańskiej federalnej agencji wywiadowczej, przekazuje ona sektorowi prywatnemu krytyczne informacje, aby umożliwić ochronę swoich klientów.

Mężczyźni i kobiety z FBI codziennie pracują, aby chronić amerykańską opinię publiczną. To niefortunne, że teoretycy spisku i inni karmią amerykańską opinię publiczną dezinformacją wyłącznie w celu zdyskredytowania agencji

– czytamy dalej.

Czytaj więcej: Słowacja: Rafineria będzie eksportować na Ukrainę paliwo z rosyjskiej ropy

Czego obawia się FBI?

W poniedziałek niezależny dziennikarz Michael Shellenberger ujawnił, że FBI naciskało na Twittera, aby stłumił artykuł “The Post” z października 2020 r. na temat laptopa Huntera Bidena, ostrzegając, że może to być część rosyjskiej sztuczki – pomimo przejęcia laptopa kilka miesięcy wcześniej z warsztatu w Delaware .

Yoel Roth, były szef Twittera ds. zaufania i bezpieczeństwa, złożył od tego czasu pod przysięgą zeznanie, że federalni skłonili go do postrzegania wszelkich doniesień na temat laptopa jako rosyjskiej operacji hakowania i wycieku mającej na celu zdyskredytowanie kandydata Demokratów w 2020 r. Joe Bidena .

W osobnym zeznaniu agent specjalny FBI z San Francisco, Elvis Chan, główny łącznik biura z Twitterem, przyznał, że jego ostrzeżenia były przesadzone.

Podczas naszych dochodzeń nie zauważyliśmy żadnych podobnych konkurencyjnych włamań do tego, co wydarzyło się w 2016 roku

– stwierdził Elvis Chan.

W wywiadzie dla Fox News, Shellenberger powiedział, że znalazł niepokojący wzorzec nieustannej presji ze strony zewnętrznych agentów FBI na Twitterze, aby zasadniczo dostosować moderację treści, także w celu udostępniania informacji.

W rzeczywistości, jak ujawnił reporter, w okresie poprzedzającym wybory w 2020 r. na Twitterze pracowało tak wielu byłych pracowników FBI, że mieli oni własny prywatny kanał Slack.

FBI zapłaciło Twitterowi 3,41 miliona dolarów za cenzurowanie wypowiedzi! To mocny dowód na to, że rząd zatrudnia prywatny podmiot do cenzurowania. Sprawa musi dotrzeć do SCOTUS

– skomentował na Twitterze senator Rand Paul z Partii Republikańskiej.

Inne ujawnienia innych dziennikarzy, Matta Taibbiego i Bari Weissa, pokazują, że FBI traktowało Twittera jako spółkę zależną i oflagowało liczne konta za rzekomo szkodliwe dezinformacje – wielu z nich to użytkownicy o małej liczbie obserwujących, którzy handlowali satyrą.

Zamiast ścigać pedofilów lub terrorystów, FBI ma agentów — wielu z nich — analizujących i masowo oznaczających posty w mediach społecznościowych. Nie jako część jakiegokolwiek dochodzenia karnego, ale jako stała operacja inwigilacji, która stanowi cel sam w sobie. Ludzie nie powinni się z tym zgadzać

– napisał Matt Taibbi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nypost.com, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY