Miedwiediew: “Wielka Brytania powinna oddać Falklandy Argentynie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dmitrij Miedwiediew

Dmitrij Miedwiediew / Fot. YouTube

Dmitrij Miedwiediew jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych. Tak jest od początku agresji Rosji na Ukrainę, przy czym co i rusz atakuje Zachód, zagrzewa Rosję do ostrzejszego kursu wobec przeciwników i krytykuje NATO. Tym razem skupił się na Wielkiej Brytanii.

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew rozpoczął wpis w serwisie Telegram od złożenia gratulacji Argentynie, której piłkarska reprezentacja narodowa zdobyła Mistrzostwo Świata podczas zakończonego w niedzielę mundialu w Katarze. Miedwiediew stwierdził w tym kontekście, że Argentyna powinna odzyskać od Brytyjczyków Falklandy.

Miedwiediew pisze, że wszyscy brytyjscy politycy są hipokrytami. Nawiązał do wypowiedzi premiera Rishiego Sunaka, który stwierdził, że jeśli Rosja nie wycofa swoich wojsk z terytorium Ukrainy, nie może być mowy o negocjacjach pokojowych z Kijowem.

Czytaj więcej: Manowska: “Suwerenności nie można sprzedać za miskę ryżu”

Miedwiediew zarzuca Brytyjczykom okupację Falklandów

Zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej zarzuca Brytyjczykom podwójne standardy.

Anglosasi twierdzą jednocześnie, że Ukraińcy sami mają decydować o tym czy negocjować z Rosją czy nie. To okazują się kłamstwem, dwójmyśleniem i oburzającym cynizmem

– podkreślił Dmitrij Miedwiediew.

Następnie rosyjski polityk zaproponował, aby Brytyjczycy ostatecznie porzucili Malwiny/Falklandy i zwrócili je Argentynie.

Falklandy nie są brytyjskie, ale należą do Argentyny. Argentyńska reprezentacja odniosła zasłużone zwycięstwo w piłce nożnej. Niech teraz podtrzymają to na polu polityki zagranicznej

– ocenił były prezydent Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl, magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY