Opolskie: Dwumetrowe zaspy. Droga krajowa zablokowana do odwołania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
19.11.2022. Intensywne opady śniegu w Szczecinie

19.11.2022. Intensywne opady śniegu w Szczecinie / Fot. PAP/Marcin Bielecki. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak podaje RMF FM, od ostatniej nocy zablokowana jest droga krajowa 38, między Kędzierzynem-Koźlem a Głubczycami. Z powodu nawiewania śniegu na jezdnie, utworzyły się tam nawet dwumetrowe zaspy.

Zobacz także: Iracki kardynał wzywa do trzydniowego postu w intencji pokoju

Wedle informacji przekazywanych przez rozgłośnię, część kierowców miało utknąć w tym miejscu na noc. Sprawa dotyczy DK 38 na odcinku Ucieszków – Pawłowiczki. Według reporterki stacji, miało tam utknąć nawet 30 aut. Gmina Pawłowiczek zapewniła kierowcom miejsce, w którym mogli zjeść posiłek i spędzić noc.

Tym, którzy zdecydowali się pozostać w samochodach, strażacy dowożą kanapki i ciepłe napoje. Blokada drogi wpłynęła też na pracę lokalnej szkoły. W placówce w Pawłowiczkach odwołano dziś lekcje, ponieważ wiele dzieci i nauczycieli dojeżdża do szkół, a dziś jest to niemożliwe. Jeżeli jednak jakiemuś dziecku uda się dotrzeć do szkoły, zostanie otoczone opieką.

Jak poinformowała rano GDDKiA krajowa 38, na odcinku Ucieszków – Pawłowiczki ze względu na złe warunki pogodowe i nawiewanie śniegu na jezdnie będzie zablokowana do odwołania.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY