Iracki kardynał wzywa do trzydniowego postu w intencji pokoju

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Iracki kardynał proponuje post za pokój

Kard. Louis Sako / Fot. Twitter

Kard. Louis Sako wezwał wiernych do postu w intencji pokoju podczas trzech dni poprzedzających święta. Patriarcha Kościoła chaldejskiego podkreślił, że to wyrzeczenie wzmocni ludzkie i duchowe wartości oraz przygotuje na radość Bożego Narodzenia.

Iracki kardynał Louis Sako zachęcił wszystkich chrześcijan do trzydniowego postu w intencji pokoju. Duchowny podkreślił, że święta Bożego Narodzenia to nie tylko wspomnienie wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, czy też zbiorem tradycji ludowych. Zaznaczył, że Bóg ze swą miłością pozostaje nieustannie obecny.

Oprócz postu zaproponował również, by wierni dawali konkretny wyraz miłosierdzia w postaci daru dla potrzebujących.

Czytaj więcej: Iran chroni swoją niezależność dogadując się z Rosja. “Nie pytamy się nikogo o zgodę”

Chrześcijanie z Iraku potrzebują wsparcia

Jego archidiecezja niedawno zapewniła schronienie dla rodzin, które zostały eksmitowane przez lokalne władze Mosulu chcące pozyskać teren pod centrum handlowe. Ofiarowała także kwotę równoważną 32 tys. euro na wsparcie potrzebujących.

Chrześcijanie w Iraku potrzebują nadziei, której wyraz dał kard. Sako w swym przesłaniu. Dotyka ich zarówno sytuacja ekonomiczna kraju doświadczającego w ostatnich latach długotrwałych wojen, jak i prześladowania ze strony instytucji państwowych. Wielu z wyznawców Chrystusa decyduje się na emigrację.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

ekai.pl, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY