Sawicki: Ziobro mówi prawdę. Ten rząd poczynił najwięcej koncesji na rzecz UE i jej federalizacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Sawicki

Marek Sawicki PSL / Fot. PAP/Tomasz Gzell Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak wskazał polityk PSL, poseł Marek Sawicki, choć w wielu sprawach nie zgadza się ze Zbigniewem Ziobro, ministrem sprawiedliwości i liderem Solidarnej Polski, to musi przyznać, że "prawdę mówi Zbigniew Ziobro, który informuje opinię publiczną o tym, że ten rząd poczynił najwięcej koncesji na rzecz UE i jej federalizacji".

Zobacz także: Czechy: Współczynnik dzietności najwyższy od 1992 roku

“Prawo w Polsce stanowi polski parlament, a nie KE”

Polityk podkreślił, że “prawo w Polsce stanowi polski parlament, a nie KE”.

Ta ustawa jest napisana w Brukseli, to podobna wersja ustawy, jaką zrobili Węgrzy. Najpierw przygotowują (rządzący – przyp. red.) projekty ustaw, konsultują je w Brukseli. Dostają akceptację wyznaczonej piątki komisarzy, a dopiero później przychodzą z nią do polskiego Sejmu. Mało tego – premier mówi, że nie można w niej zmienić ani przecinka, bo ona jest już w pełni z Brukselą uzgodniona. Póki co premier powinien wiedzieć, że prawo w Polsce stanowi polski parlament, a nie KE – stwierdził wczoraj na antenie Radia Plus.

Wskazał również, że reforma wymiaru sprawiedliwości nie powinna się odbywać ponad głową ministra sprawiedliwości.

Reforma wymiaru sprawiedliwości przychodzi do Sejmu bez zgody, bez akceptacji ministra sprawiedliwości, to nie jest rzecz normalna, w demokratycznym państwie tak być nie powinno – powiedział.

Zapowiedział, że PSL będzie składał poprawki do projektu ustawy ws. Sądu Najwyższego.

Jeśli chodzi o orzekanie dyscyplinarne, do orzekania powinni być dopuszczeni sędziowie z odpowiednim stażem. Ten staż siedmioletni to jest minimum, które daje podstawę, pewność, że orzekać będą doświadczeni sędziowie. Taką poprawkę będziemy składać. W tej chwili czekamy na ekspertyzy u prawników – stwierdził.

“Obaj nie mają honoru, by położyć papiery i zrezygnować z funkcji”

W podobnym tonie poseł Sawicki wypowiedział się w dzisiejszym programie “Tłit” w Wirtualnej Polsce.

Premier RP jest premierem malowanym. Jest listonoszem między Jarosławem Kaczyńskim, a Marszałkiem Sejmu. Jego słowa przez nikogo nie są brane na poważnie. Problemem jest inna rzecz. W mojej ocenie nie myli się Zbigniew Ziobro mówiąc, że rządy PiS-u poczyniły największe koncesje wobec Unii Europejskiej spośród wszystkich rządów od wstąpienia Polski do UE – podkreślił.

Zaznaczył jednak, że z drugiej strony premier ma rację w obecnie wymiaru sprawiedliwości.

Premierowi trzeba było pół roku, by powiedział, że wymiar sprawiedliwości jest w pół-zapaści. Z jednej strony minister ocenia premiera, a premier ministra i obaj nie mają honoru, by położyć papiery i zrezygnować z funkcji – dodał Sawicki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

WP, Rzeczpospolita

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY