Korea Północna testuje wysokoprężny silnik na paliwo stałe. “Takie rakiety są łatwe do ukrycia”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikimedia Commons

Korea Północna przetestowała wysokoprężny silnik na paliwo stałe, który według ekspertów umożliwiłby szybsze i bardziej mobilne wystrzeliwanie pocisków balistycznych, ponieważ stara się opracować nową broń strategiczną i przyspieszyć swoje programy nuklearne i rakietowe.
  • Korea Północna miała przeprowadzić w czwartek testy wysokoprężnego silnika rakietowego na paliwo stałe.
  • Zdaniem doniesień północnokoreańskich mediów, moc silnika uplasowała go na pierwszej pozycji.
  • Według ekspertów, reżim Kim Dzong Una pracuje od pewnego czasu nad rakietami na paliwo stałe, gdyż są one bardziej mobilne.
  • Zobacz także: USA: Ujawniono tysiące dokumentów o zabójstwie Kennedy’ego

Test nadzorowany przez przywódcę Kim Dzong Una, został przeprowadzony w czwartek na poligonie Sohae Satellite Launching Ground w Korei Północnej, która została wykorzystana do testowania technologii rakietowych, w tym silników rakietowych i kosmicznych pojazdów nośnych.

Eksperci twierdzą, że test wydaje się mieć na celu opracowanie nowego międzykontynentalnego pocisku balistycznego na paliwo stałe, biorąc pod uwagę ciąg silnika, który według Północy był pierwszym tego rodzaju w kraju.

Korea Północna pracuje nad zbudowaniem większej liczby pocisków na paliwo stałe, które są bardziej stabilne i można je wystrzelić prawie bez ostrzeżenia i czasu na przygotowanie.

W porównaniu z bronią na paliwo ciekłe pociski na paliwo stałe są bardziej mobilne, szybsze do wystrzelenia oraz łatwiejsze do ukrycia i użycia podczas konfliktu

– powiedział Leif-Eric Easley

Lim Eul-chul profesor studiów północnokoreańskich na Uniwersytecie Kyungnam w Korei Południowej, powiedział, że najnowsze testy sygnalizują dążenie Korei Północnej do budowy potężniejszych międzykontynentalnych międzykontynentalnych rakiet balistycznych i pocisków balistycznych wystrzeliwanych z łodzi podwodnych.

Czytaj więcej: Meloni: Jaki komunikat dajemy Rosji, gdy mówimy, że Polska nie jest naszym przyjacielem?

Północnokoreańskie testy rakiety balistycznej

Opracowanie międzykontynentalnej międzykontynentalnej rakiety balistycznej na paliwo stałe było częścią pięciu zadań wojskowych Północy przedstawionych na jej kluczowym spotkaniu partyjnym w zeszłym roku.

Po nadzorowaniu testu Kim powiedział, że to kolejny ważny problem w realizacji pięciu priorytetowych zadań, który został pomyślnie rozwiązany. Wyraził również oczekiwanie, że kolejna broń strategiczna nowego typu zostanie wykonana w jak najkrótszym czasie.

Korea Północna przeprowadziła w tym roku bezprecedensową liczbę testów rakietowych, w tym międzykontynentalnej międzykontynentalnej rakiety balistycznej, która może dotrzeć do kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, pomimo międzynarodowych zakazów i sankcji.

Nowy raport amerykańskiego Centrum Studiów Międzynarodowych i Strategicznych mówi, że komercyjne zdjęcia satelitarne pokazują budowę czegoś, co wydaje się być poziomym stanowiskiem do testowania silników, opisując je jako pierwsze tego rodzaju na stacji Sohae, które mogłoby zwiększyć możliwości placówki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nypost.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY