Meloni: Jaki komunikat dajemy Rosji, gdy mówimy, że Polska nie jest naszym przyjacielem?

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Meloni wskazana na nowego premiera Włoch

Premier Włoch Giorgia Meloni / Fot. PAP/EPA/Ettore Ferrari. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Unia Europejska nie może być podzielona na kraje członkowskie pierwszej i drugiej klasy, stwierdziła premier Włoch Giorgia Meloni, która wezwała do bardziej efektywnej europejskiej polityki energetycznej w przemówieniu do wyższej izby parlamentu w Rzymie w środę, na dzień przed szczytem UE w dniach 15-16 grudnia.

Zobacz także: Ziobro oferuje pomoc premierowi: “Jesteśmy gotowi udzielić wsparcia”

Premier Włoch zdecydowanie odcięła się od nierównego traktowania państw członkowskich.

“(Widzę, że) debata wraca do idei, że istnieje Europa pierwszej kategorii i Europa drugiej kategorii. Nigdy nie zgodzę się z tą ideą, koledzy. Nigdy nie uważałam i nie uważam Europy za klub, w którym jedni są dobrzy i piękni, a inni brzydcy i źli, i jako tacy powinni być poza klubem” – powiedziała. “Ja, szczególnie teraz, nie widzę tego w ten sposób”.

Kontynuowała wskazując na kraje takie jak Polska.

“Ciągle słyszę uwagi pod adresem Polski. Pokornie zwracam wam uwagę, że Polska jest narodem, który bardziej niż jakikolwiek inny bierze na siebie ciężar ukraińskich uchodźców, że Polska jest na pierwszej linii frontu w walce z Rosją, że według NATO może być jedną z kolejnych ofiar próby ekspansji Rosji. Jaki komunikat dajemy Rosji, gdy mówimy, że Polska nie jest naszym przyjacielem?”

Meloni powiedział, że Unia Europejska okazuje się “krótkowzroczna” w głównych decyzjach strategicznych, podając jako przykłady wojnę na Ukrainie i kryzys energetyczny. Włoska premier powiedziała, że potrzebna jest bardziej efektywna polityka energetyczna, a UE “popełnia błąd, nie reagując szybko”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY