Węgry zawierają porozumienie z Katarem w sprawie importu LNG

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Péter Szijjártó

Péter Szijjártó / Fot. Flickr

Węgry i Katar osiągnęły porozumienie w sprawie importu skroplonego gazu ziemnego (LNG), a teraz do odpowiednich firm należy wypracowanie szczegółów biznesowych, powiedział węgierski minister spraw zagranicznych i handlu Péter Szijjártó po spotkaniu ze swoim katarskim odpowiednikiem szejkiem Mohammedem bin Abdulrahmanem Al-Thani.

Zobacz także: Atak wielbłądziej grypy. Lekarze ostrzegają kibiców wracających z mundialu

Katar od 2026 roku zamierza eksportować znacznie więcej LNG.

“W interesie Węgier leży możliwość przyciągnięcia nowych zasobów. Katar dokonuje poważnych zmian w wydobyciu i możliwościach transportu LNG, więc od 2026 roku będą eksportować znacznie więcej LNG niż teraz. Dzisiaj zawarliśmy porozumienie polityczne, na mocy którego Katar jest gotowy do rozpoczęcia negocjacji między spółkami Qatar Energy i MVM – powiedział Szijjártó.

Szijjártó zaznaczył, że gospodarka europejska zmierza w kierunku recesji. Dlatego dla Węgier bardzo ważne są dobre relacje z krajami, które mają duży wpływ na całą gospodarkę światową.

“Nie ma żadnych przeszkód politycznych dla pozytywnej współpracy gospodarczej z Katarem. Dziś sfinalizowaliśmy umowę o wzajemnej ochronie inwestycji. Podpisanie tej umowy to kolejny krok w kierunku przyciągnięcia katarskich inwestycji do naszego kraju w prawnie bezpiecznych warunkach” – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY