Serbska policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów przez Bułgarię

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Imigranci na przejściu granicznym w Kuźnicy

Imigranci na przejściu granicznym w Kuźnicy / Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

W przeprowadzonej na szeroką skalę operacji policyjnej w Serbii zatrzymano 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem nielegalnych migrantów przez granicę z Bułgarią - podał serbski "Telegraf".

Zobacz także: Przełomowe działania ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Prokuratura przeszła do aresztowań

W ramach operacji grupy roboczej serbskiego MSW i prokuratury ustalono, że za opłatą od 300 do 1000 euro od osoby pomagali oni migrantom w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej z Bułgarią, w transferze przez Serbię, z zamiarem przewiezienia do UE.

“Członkowie grupy roboczej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zajmującej się problemami nielegalnej migracji, we współpracy z departamentem policji miasta Vranje w południowej Serbii, Prokuraturą ds. Przestępczości Zorganizowanej i Prokuraturą Najwyższą we Vranje, na terenie Vranje, Preszewa i Surdulicy zatrzymali 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej w związku z obecnością podstaw do podejrzeń, że popełnili oni przestępstwo ‘nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i handlu ludźmi'” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Podejrzewa się, że w ten sposób członkowie zorganizowanej grupy przestępczej od sierpnia do października 2022 roku ułatwili nielegalne przekroczenie granicy państwowej i przewiezienie 90 nielegalnych migrantów, dzieląc między siebie uzyskane w ten sposób pieniądze.

Podczas przeszukań mieszkań i innych pomieszczeń użytkowanych przez podejrzanych zajęto 5 pojazdów, 13 telefonów komórkowych, kilka kart SIM, a także 23.010 euro, 82.300 dinarów (waluta serbska) i 30 kun (waluta chorwacka).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Novinite.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY